Bielsko-Biała E-edukacja Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

90% wypadków, które zdarzają się w domu można uniknąć! Czy wiesz, jak kontrolować stan zdrowia rodziców i dziadków?

Jeśli nawet nigdy do tej pory znalazłeś się w sytuacji, w której ktoś z Twoich bliskich niespodziewanie uległ wypadkowi, a Ty nie byłeś w stanie udzielić mu pomocy, bo o całym zdarzeniu po prostu nie wiedziałeś, niestety nie jest wykluczone, że w przyszłości taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Wręcz jest to niezwykle prawdopodobne, ponieważ, jak podają statystyki — najwięcej wypadków z udziałem osób starszych ma miejsce w ich domach. Całkiem rozsądne może więc okazać się zabezpieczenie rodziców lub dziadków w sprzęt, który może ocalić ich zdrowie, a nawet życie.

Czy każdy senior jest gotowy na nowoczesne technologie?

Chociaż jeszcze do niedawna starsze osoby korzystały w swoich domach wyłącznie z telefonów stacjonarnych, a smartfony, czy smartbandy były dla nich wręcz jak czarna magia, dzisiaj bardzo się to zmienia. Producenci starają się, aby ich produkty były na tyle proste w obsłudze, aby poradzić sobie z nimi mogły osoby w każdym wieku. Tak też jest w przypadku opaski SOS dla seniora Locon Life i opaski sos z montoringiem zdrowia Locon Life Plus — urządzeń, które realnie poprawiają jakość życia i dają ogromne poczucie bezpieczeństwa wszystkim, którzy z nich korzystają.

Na czym polega fenomen opasek SOS dla seniorów?

Przede wszystkim, jak już zostało wspomniane, opaski są bardzo łatwe w obsłudze. Są lekkie i wodoodporne — starsza osoba nie musi zdejmować urządzenia do mycia rąk. Co jest ich główną zaletą to fakt, że oba modele posiadają wbudowaną kartę SIM z NIELIMITOWANYMI minutami na połączenia wychodzące. Senor może dzwonić z zegarka tak jak z telefonu komórkowego.

Wbudowany nadajnik GPS oraz wspomniana karta SIM służą także do lokalizowania starszej osoby przez 24/7. Zdarzało się, że Twoja mama wyszła z domu i długo nie wracała, a Ty odchodziłeś od zmysłów? A może Twój tata lub dziadek cierpią na zaniki pamięci i nigdy nie wiesz, co może przynieść kolejny dzień? Opaski będą doskonałym zabezpieczeniem ponieważ łączą się z dedykowaną, polską aplikacją Bezpieczna Rodzina, którą Ty pobierasz za darmo na swój telefon i na mapie widzisz dokładnie, gdzie znajdują się Twoi bliscy!

Martwisz się o samopoczucie rodziców lub dziadków? Monitoruj ich parametry życiowe nawet będąc w pracy.

Obie opaski — zarówno Locon Life, jak i Locon Life Plus umożliwiają zdalny monitoring zdrowia Twoich rodziców, dziadków, czy innych starszych członków rodziny.

Podstawowy model — Locon Life w połączeniu z aplikacją pozwala opiekunowi na zdalne sprawdzanie ciśnienia i tętna seniora, a wbudowany w smartband czujnik upadku przesyła natychmiastową informację, jeśli starsza osoba się przewróci.

Bardziej zaawansowana opaska Locon Life Plus oprócz zdalnych pomiarów ciśnienia i tętna, pozwala dodatkowo na sprawdzanie starszej osobie saturacji i temperatury. Co więcej, tego typu szybkie badania, senior może wykonać także samodzielnie, a wyniki odczytać na wyświetlaczu urządzenia.

Alzheimer, choroby współistniejące, demencja — dla kogo jest opaska SOS?

Opaski SOS są absolutnie dla wszystkich seniorów. Szczególnie jednak warto tego typu urządzenie podarować osobie, która ma jakiekolwiek problemy ze zdrowiem. Smartband z aplikacją powiadomią nas o zagrożeniu, co znacznie zwiększa szansę na możliwie jak najszybsze udzielenie pomocy komuś, kto będzie jej potrzebował. Jeśli Twój rodzic upadnie, babcia lub dziadek będą mieć niepokojąco wysokie ciśnienie — szybko się o tym dowiesz — wystarczy jedno spojrzenie w telefon, czy to kiedy jesteś w pracy, czy na zakupach.

UWAGA! Już wkrótce dostępna funkcja TELEOPIEKI

To jednak nie wszystko, na co możesz liczyć dzięki opaskom marki Locon. Niebawem nasi klienci będą mogli korzystać z innowacyjnego rozwiązania — Teleopeki. Oznacza to, że nie tylko Ty będziesz czuwał nad bezpieczeństwem swoich bliskich — będzie to robił także profesjonalny ratownik medyczny! Jak to działa? Alarm o zbyt niskim lub wysokim ciśnieniu, upadku, czy wezwanie pomocy SOS, zostaje wysłane do centrum ratownictwa medycznego. Wykwalifikowany ratownik po próbie kontaktu ze starszą osobą może podjąć decyzję o natychmiastowym wysłaniu do seniora karetki pogotowia!

Dzięki Bezpiecznej Rodzinie opieka nad rodzicami, czy dziadkami staje się wygodna i bardzo szybka. Ta wygoda dostępna jest już dzisiaj dla każdego, kto chce stale dawać poczucie bezpieczeństwa swoim najbliższym.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments