Regały paletowe to bez wątpienia jeden z najczęściej spotykanych typów konstrukcji magazynowych. Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymiana jednostek ma charakter hurtowy – z powodzeniem stosują je m.in. producenci, hurtownie czy importerzy. Czy regały paletowe równie dobrze sprawdzają się w każdej branży. Porównaliśmy rozwiązania stosowane w kilku rozwiniętych gałęziach handlu i usług.
Regały paletowe w branży meblarskiej
Sektor meblarski to branża operująca na towarach o nietypowych gabarytach i dużej masie. Ściany szaf, płyty wiórowe czy materace to produkty, które wymagają zastosowania innych rozwiązań produkcyjnych. Regały paletowe dla firm meblarskich powinny cechować się przede wszystkim uniwersalnością.
Jednym z rozwiązań problemów ze składowaniem jednostek wielkogabarytowych jest stosowanie regałów paletowych o większej głębokości. Aby rozwiązać problemy wynikające z odmiennych rozmiarów poszczególnych towarów, kolejne poziomy konstrukcji wypełnia się siatkami, kratami bądź poprzeczkami. Tak przygotowane regały paletowe będą mogły pomieścić dowolne półprodukty oraz wyroby gotowe, które będzie można składować na poszczególnych jednostkach bądź poziomach belkowych.
Jak wykorzystać regały paletowe w branży spożywczej?
Regały paletowe to nieodzowne wyposażenie zapleczy sklepów wielkopowierzchniowych i magazynów hurtowni spożywczych. Ponieważ zamówienia w tego typu branżach mają charakter hurtowy, obiekty te muszą być przystosowane do błyskawicznego zarządzania znaczną liczbą dostaw przychodzących oraz wydaniem towarów w dalszą podróż.
W sprawnej organizacji przestrzeni pomagają konstrukcje oparte o składowanie blokowe, dzięki którym istnieje możliwość wydania z magazynu całej partii danego produktu. Aby inwestycja ta przyniosła zamierzony rezultat, należy postawić na regały paletowe przepływowe bądź typu Drive-in.
Magazyn dla branży spożywczej firmy Nedcon
Jak składować jednostki w branży higienicznej
Choć oferowane przez drogerie produkty zazwyczaj nie kojarzą się nam z dużym gabarytem, organizacja magazynów w branży higienicznej wymaga uwzględnienia kilku nieoczywistych czynników. Jednym z nich są towary o niewielkiej masie, lecz znacznej objętości, takie jak ręczniki papierowe czy papiery toaletowe. Często transportowane są one na paletach, których wysokość przekracza 2 metry.
Aby rozwiązać ten problem, regały paletowe dla branży higienicznej charakteryzują się dużymi rozstawami. Najpopularniejszymi konstrukcjami w takich magazynach są zarówno klasyczne regały paletowe, jak i rozwiązania Drive-in w układzie blokowym, jak również półautomatyczne konstrukcje typu Shuttle.
Zainwestuj w regały paletowe od Nedcon Silesia
Nie jesteś pewien, które regały paletowe najlepiej sprawdzą się w Twojej branży? Skontaktuj się z opiekunami inwestycji Nedcon Silesia – doświadczonej marki, która na przestrzeni lat przeprowadziła już ponad 1000 projektów dla dużych i średnich firm z całej Polski https://nedcon.pl/produkty/regaly-paletowe/. Przekonaj się, że nowoczesne wyposażenie magazynu to inwestycja, która zwróci się szybciej niż myślisz.