Trzyniec w finale!

Hokeiści Oceláři Trzyniec po raz czwarty pokonali BK Mladá Boleslav i zameldowali się w finale play-off Tipsport Extraligi! Półfinałową serię obrońcy tytułu mistrzowskiego wygrali 4:0.

W dzisiejszym pojedynku czerwono-biali pokonali przeciwnika 2:1. W pierwszej tercji zespół gości wyszedł na prowadzenie, gdy w 10. minucie gry wynik otworzył Vladimír Dravecký. W drugiej części gry trzyniecka drużyna dołożyła drugie trafienie, które w 37. minucie zapisał na swoje konto Martin Růžička. Gospodarzy stać było tylko na gola kontaktowego, którego w 57. minucie zdobył Miloš Kelemen. Na wyrównanie czasu miejscowym zabrakło, więc ze zwycięstwa w tym spotkaniu, jak i w całej serii mogą cieszyć się podopieczni trenera Václava Varaďy.

Zaplanowanych na poniedziałek i piątek meczów półfinałowych numer 5 i 7 w WERK Arenie nie będzie. Teraz mistrzowie Czech, którzy po raz czwarty z rzędu zagrają w wielkim finale play-off, czekają na swojego przeciwnika, którym będzie Sparta Praga lub Motor Czeskie Budziejowice (prażanie prowadzą w serii 3:1). Pierwsze mecze finałowe (gra się do czterech zwycięstw) w Trzyńcu rozegrane zostaną 18 i 19 kwietnia.