Sport Wadowice

Przełaje na Krzemionce | ZDJĘCIA

Ponad dwieście osób stanęło na starcie tegorocznego Biegu Przełajowego Krzemionka Cross.

Zawody po raz trzeci zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota wspierane finansowo przez Gminę Tomicę i Powiat Wadowicki. Rywalizowano na dystansie 8 km (suma przewyższeń 300 m) i 15 km (przewyższenie 600 m), trasą wiodącą zboczami Krzemionki, Lubania, Trawnej Góry i Babiczaka.

Uwagę nie tylko kibiców ale także uczestników przyciągała osiemnastoletnia Natalia Kłaput przygotowująca się do startu na dłuższym dystansie. Zawodniczka w paramilitarnym mundurze, wojskowych butach dźwigała na plecach dwunastokilogramowy plecak. – Moim marzeniem jest zostać zawodową żołnierką. Jestem po maturze, niedawno złożyłam dokumenty do szkoły oficerskiej we Wrocławiu. Bieg traktuję jako sprawdzian kondycji, przygotowanie do czekających mnie wyzwań – podkreśliła biegaczka.

Dystans 8 km najszybciej przebiegł Przemysł Koziarz z Jankowic, a wśród kobiet zwyciężyła Ewelina Łata z Woźnik. Dystans 16 km wygrał Kamil Bezner z Bytomia, a z grona kobiet pierwsza linię mety minęła Sylwia Byrska z Rokowa.