Sport Wadowice

Przełaje na Krzemionce | ZDJĘCIA

Fot. Bogdan Szpila

Ponad dwieście osób stanęło na starcie tegorocznego Biegu Przełajowego Krzemionka Cross.

Zawody po raz trzeci zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota wspierane finansowo przez Gminę Tomicę i Powiat Wadowicki. Rywalizowano na dystansie 8 km (suma przewyższeń 300 m) i 15 km (przewyższenie 600 m), trasą wiodącą zboczami Krzemionki, Lubania, Trawnej Góry i Babiczaka.

Uwagę nie tylko kibiców ale także uczestników przyciągała osiemnastoletnia Natalia Kłaput przygotowująca się do startu na dłuższym dystansie. Zawodniczka w paramilitarnym mundurze, wojskowych butach dźwigała na plecach dwunastokilogramowy plecak. – Moim marzeniem jest zostać zawodową żołnierką. Jestem po maturze, niedawno złożyłam dokumenty do szkoły oficerskiej we Wrocławiu. Bieg traktuję jako sprawdzian kondycji, przygotowanie do czekających mnie wyzwań – podkreśliła biegaczka.

Dystans 8 km najszybciej przebiegł Przemysł Koziarz z Jankowic, a wśród kobiet zwyciężyła Ewelina Łata z Woźnik. Dystans 16 km wygrał Kamil Bezner z Bytomia, a z grona kobiet pierwsza linię mety minęła Sylwia Byrska z Rokowa.

Fot. Bogdan Szpila
navigate_before
navigate_next

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments