Wydarzenia Cieszyn

Adam Bodnar przyjedzie do Cieszyna, by porozmawiać o odwadze

Fot. z archiwum Świetlicy KP w Cieszynie

Z okazji 10-lecia świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” odbywa się cykl wydarzeń pod wspólnym hasłem „Odwaga”.

10 stycznia o 16.00 w Cieszynie będzie można spotkać się z Adamem Bodnarem, rzecznikiem praw obywatelskich od 2015 roku, prawnikiem i nauczycielem akademickim, doktorem habilitowanym nauk prawnych, działaczem na rzecz praw człowieka. W rozmowie, którą przeprowadzi Marcin Mońka, poruszona zostanie problematyka demokracji, praw człowieka i praworządności jako wyzwań dla każdego obywatela czy obywatelki.

– Z Adamem Bodnarem, który często bywa nazywany rzecznikiem odwagi, porozmawiamy o bronieniu praw człowieka i codziennym reagowaniu na krzywdę, niesprawiedliwość i próby wykluczania. Pochylimy się nad wyzwaniami, jakie demokracja i praworządność stawiają przed każdym obywatelem i obywatelką. Będziemy rozmawiać o odwadze myślenia i zadawania pytań o bezpieczną przyszłość. Bo to właśnie „tu i teraz” decydujemy o tym, jak nasze życie będzie wyglądać za 5, 10 czy 15 lat – przekonuje Joanna Wowrzeczka, szefowa cieszyńskiej świetlicy Krytyki Politycznej.

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstytucja tak choć ważniejsza TSUE?
Konstytucja tak choć ważniejsza TSUE?
4 lat temu

Mam nadzieję, że wszystkie miejscowe “dziewuchy” ubrane obowiązkowo na czarno i kodziarze na głos znajomej trąbki zjawią się tłumnie na spotkaniu w celu zapewnienia godziwej frekwencji tak by na fotkach w wybiórczej nie było obciachu.

Beczka śmiechu !
Beczka śmiechu !
4 lat temu

Zapewne przyjedzie do swoich kolegów osadzonych w ZK. Tak – POparcie wśród osadzonych zawsze POnad 75 % !

Johny
Johny
4 lat temu

bodnar nie słyszałem żebyś interweniował w sprawie systemowej dyskryminacji heterosexualnych mężczyzn na skalę masową przed polskimi “sądami”?!?To nie jest żaden rzecznik tylko lewak!

Gti
Gti
4 lat temu

Często bywa nazywany rzecznikiem odwagi… Hehe tego jeszcze nie słyszałem. Lewactwo już całkiem odleciało.

Kri_
Kri_
4 lat temu
Reply to  Gti

proszę o podanie definicji lewactwa.

maurycy
maurycy
4 lat temu
Reply to  Kri_

Potoczna nazwa środowisk, ugrupowań o charakterze skrajnie lewicowym, dla odróżnienia od środowisk lewicowych, które nie zawsze są zgodne ze skrajną lewicą, zwłaszcza w radykalizmie.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Ale jest określenie bardziej wzniosłe: bohaterstwo. Odważnych widać często w komentarzach na beskidzka24 schowanych za nickiem.