Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Wisła: Można szusować. Sezon otwarty

W Wiśle po raz pierwszy odbyło się wojewódzkie otwarcie sezonu narciarskiego. W miniony weekend organizatorzy przygotowali sporo atrakcji.

Oficjalna inauguracja sezonu narciarskiego w województwie śląskim pod hasłem “Beskidy Winter Go”, miała miejsce na terenie ośrodka “Skolnity” w Wiśle Centrum. Dla gości i mieszkańców przygotowano wiele atrakcji, w tym bezpłatny stok dla wszystkich narciarzy, darmowe zajęcia z instruktorami, warsztaty, animacje, pokazy, prelekcje, spotkania, koncerty i wieczorną zabawę z DJ-em. Kolej Linowa Skolnity woziła bezpłatnie wszystkich chętnych, nie tylko narciarzy.

Marszałek Jakub Chełstowski wręczył dyplomy przedstawicielom gmin z subregionu południowego w podziękowaniu za aktywny udział w tworzeniu zimowego produktu turystycznego. Wyróżnienia otrzymali prezydenci i wójtowie gmin Brennej, Bielska-Białej, Cieszyna, Szczyrku, Ustronia, Istebnej, Żywca, Jeleśni i Wisły, a także starostowie starostw powiatowych w Bielsku Białej, Cieszynie i Żywcu oraz prezesi organizacji pozarządowych – Stowarzyszenia Region Beskidy z Bielska-Białej i Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej “Olza” z Cieszyna.

Inauguracja sezonu była również okazją do powitania na stanowisku nowego naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR, którym został Marcin Szczurek. Zastąpił on wieloletniego szefa Grupy, Jerzego Siodłaka, który po 22 latach szefowania beskidzkim goprowcom od stycznia bieżącego roku został naczelnikiem całego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Fot. Tomasz Żak/UMWS i UM Wisła

navigate_before
navigate_next

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
turysta weekendowy
turysta weekendowy
4 lat temu

Gorzej niż za komuny,dzielą,rozdają byle pokazać,że są hojni,byle zapraszać jak najwięcej ludzi.Szkoda,że nie biorą pod uwagę drogi do i z Wisły,tych kilometrowych korków,brak płynnego przejazdu dla służb ratunkowych,przecież to co obecnie jest na drodze dojazdowej do Wisły woła o pomstę do nieba.Nastawiali pachołków,poziomy pomiędzy pasami obłędne,różnica nawet do ok 40-50 cm,no po prostu “wolna amerykanka”.Jestem przekonany,ze w innym mieście pozostawienie w takim stanie remontu drogi na okres zimowy by nie przeszedł a w Wiśle można.Współczuć należy mieszkańcom i osobom przejeżdżającym przez to coś do i z pracy.

St@n
St@n
4 lat temu

Dziękuję za wyrazy współczucia dla mieszkańców. Ja też współczuję tym którzy stoją w 10 km korkach. Dziwię się że tu jeszcze przyjeżdżają.