Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Adam Małysz z medalem parafii w Salmopolu

Fot. Z archiwum ks. Jana Byrta

Ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu, długo czekał na ten dzień. Dziś wreszcie udało mu się odznaczyć Adama Małysza parafialnym medalem, przygotowanym z okazji 500 lat Reformacji.

– Medal przeznaczony dla jednego z najbardziej znanych ewangelików w Polsce był przechowywany w naszej parafii od trzech lat. Nie było sposobności, by wręczyć go Adamowi Małyszowi, a zależało nam, by zrobić to w naszym Szczyrku. Dziś jednak miała miejsce taka okazja i było to bardzo sympatyczne spotkanie. Adam Małysz wraz z kadrą skoczków przebywa na zgrupowaniu w naszym mieście – wyjaśnia ks. Jan Byrt.

Wiślanin wielokrotnie wspierał projekty parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, m.in. przekazując piłki dla dzieci. Wraz z Hannu Lepistoe, fińskim trenerem skoków narciarskich, zasadził także swoją brzozę w tzw. Ogrodzie Reformacji, znajdującym się przy beskidzkiej parafii. – Właśnie dla wszystkich osób, które służą nam pomocą w naszych różnych projektach, przygotowaliśmy medale. Z przodu odznaczenia znajduje się symboliczna Róża Lutra z krzyżem w środku, a na rewersie wygrawerowane są cztery fundamenty Reformacji: „Tylko Pismo Święte. Tylko wiara. Tylko z łaski. Tylko Chrystus. Tylko Bogu Chwała”. Jest też data 1517-2017 – przypomina ks. Jan Byrt.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bączysław M.
Bączysław M.
1 rok temu

musztarda po obiedzie