Na sygnale Żywiec

Afgańczycy wyskoczyli z jadącej ciężarówki. Kolejne zatrzymania nielegalnych emigrantów (wideo)

Fot. Śląski Oddział Straży Granicznej

W Zwardoniu sześciu cudzoziemców wyskoczyło z naczepy jadącej ciężarówki i… uciekło na Słowację. Tego samego dnia w Żywcu wykryto kolejną grupę nielegalnych emigrantów.

Raz po raz pogranicznicy ujawniają grupy cudzoziemców, skrywające się w naczepach ciężarówek, wjeżdżających do Polski zza południowej granicy. Tak też było 12 listopada.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Zwardoniu. – Kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Mołdawii, przekraczając słowacko-polską granicę, oprócz ładunku, przewoził w naczepie siedmiu obcokrajowców. Sześciu wyskoczyło z jadącego samochodu ciężarowego i uciekło z powrotem na terytorium Republiki Słowacji. Dzięki natychmiastowej współpracy między służbami obu państw, zostali oni zatrzymani przez funkcjonariuszy słowackiej policji granicznej w miejscowości Čadca. Natomiast siódmy z nich został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej po stronie polskiej. Mężczyzna ten nie posiadał dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP – relacjonuje Szymon Mościcki ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do drugiego tego typu zdarzenia doszło w Żywcu. Funkcjonariusze krajowej administracji skarbowej z Bielska-Białej powiadomili pograniczników o sześciu mężczyznach ujawnionych w tureckiej naczepie. Kierowca ciężarówki, obywatel Bułgarii, nie był świadomy, że wraz z nim podróżują cudzoziemcy. – W związku z tym, że żaden z migrantów nie posiadał dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP, wszyscy zostali zatrzymani – informuje przedstawiciel straży granicznej.

Wobec wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Cudzoziemcom przedstawiono zarzut przekroczenia granicy z Republiki Słowacji do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia.

KB_autobus
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rodak
rodak
13 dni temu

optymalne byłoby odwiezienie na koszt „funduszu łączeniowego” EU prosto przed siedzibę parlamentu „brukselki” lub rezydencję TW Oskara i tam ich zostawić tych „ochronie”, aby tylko dowozić regularnie, chcieli 14.ooo wyznawców Allacha to niech się tymi opiekują

Turek
Turek
13 dni temu

Już myślałem ze to ludzie ze Zwardonia nie legalnie granicę uciekają 😀

Bul
Bul
14 dni temu

Lokalni POwcy niech ich utrzymują do czasu wydalenia ich najlepiej z dożywotnim zakazem wjazdu do nas.

Hera
Hera
14 dni temu

Tak trzymać.