Bielsko-Biała Na sygnale

Poszukują fałszywych wodociągowców. Okradli 84-letnią mieszkankę Hałcnowa

Fot. Śląska Policja

Policjanci poszukują pary oszustów, która okradła 84-letnią mieszkankę Hałcnowa. Kobieta uwierzyła, że wpuszcza do mieszkania pracowników wodociągów.

Do zdarzenia doszło 4 listopada około 13.00. Do drzwi bielszczanki zapukali kobieta i mężczyzna. Przekonali ją, że pracują w spółce wodociągowej, choć nie okazali legitymacji. – Twierdzili, że kobieta ma nadpłatę na rachunku i przyszli jej wypłacić sto złotych. Pod tym pretekstem udało im się wejść od mieszkania. Tam powiedzieli seniorce, że mają jedynie banknot o nominale dwustu złotych i poprosili, aby wydała im resztę. Gdy pokrzywdzona poszła po gotówkę, sprawcy zobaczyli, gdzie przechowuje pieniądze. Następnie odwrócili jej uwagę i skradli prawie sześć tysięcy złotych – informuje Roman Szybiak z bielskiej komendy policji.

Policjanci opracowali rysopis sprawców. Kobieta ma 30-40 lat, jest średniego wzrostu, ma ciemne i proste włosy. Miała na sobie długi popielaty płaszcz, w dolnej części czarno-zielony. Nosiła niewielką torebkę. Mężczyzna ma co najmniej 25 lat i jest wyższy od towarzyszącej mu kobiety. Ma krótkie blond włosy. Nosi beżowy płaszcz.

– Prosimy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców przestępstwa, o kontakt z wydziałem kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej (tel.: 47 857 14 20, 47 85 712 80, e-mail: kryminalny@bielsko.ka.policja.gov.pl) – zwraca się do mieszkańców rzecznik KMP.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments