Porady i inspiracje

Agencja social media | Jak może pomóc Twojej firmie?

Media społecznościowe stały się nieodłączonym elementem strategii biznesowej. Gdy nie prowadzisz profilu swojej firmy w Internecie to dla wielu osób nie istniejesz. Tym samym odbierasz możliwość dynamicznego rozwoju Twojej firmy. Każdy przedsiębiorca chce, aby jego działalność prosperowała coraz lepiej i z roku na rok przynosiła większe dochody. Dlatego tak ważne jest prowadzenie fanpage. Dzięki temu jesteś w stanie dotrzeć do nowych klientów.

Jednak, aby faktycznie tak się stało musisz posiadać pewne kompetencje. Wiedzieć, w jaki sposób działają media społecznościowe i jakie treścią są atrakcyjne dla konsumentów. Choć nie jest to wiedza tajemna, niewiele osób spoza branży marketingowej może się nią pochwalić. Jeśli jej nie posiadasz, warto powierzyć obsługę swoich kont agencji social media. Czym właściwie się zajmuje taka agencja? Jak może pomóc w rozwoju biznesu? Te kwestie przedstawimy Ci w dzisiejszym artykule.

Czym zajmuje się agencja social media?

Agencja social media to nic innego jak zespół specjalistów zawodowo zajmujących się obsługą kont w mediach społecznościowych. Tworzą go copywriterzy, graficy oraz specjaliści od reklam. Wbrew pozorom ich praca nie ogranicza się wyłącznie do publikowania postów na różnych kanałach społecznościowych. Do obowiązków agencji należy między innymi:

  • stworzenie indywidualnej strategii komunikacji – podczas opracowywania jej bierze się pod uwagę grupę docelową oraz cele biznesowe firmy;
  • zakładanie profili w social mediach – jeśli dane przedsiębiorstwo nie posiada jeszcze konta lub nie ma ich w miejscach, w których głównie przebywają ich potencjalni klienci, agencja od zera tworzy atrakcyjny profil;
  • prowadzenie Facebooka dla firmy,
  • prowadzenie Instagrama dla firmy,
  • tworzenie oraz publikowanie angażujących treści oraz kreacji graficznych, które przyciągną wzrok odbiorcy;
  • obsługa klientów – odpisywanie na wiadomości oraz komentarze;
  • prowadzenie monitoringu oraz analiz marketingowych – dzięki temu mogą sprawdzić czy dotychczasowe działania są skuteczne i zmierzają ku osiągnięciu celów biznesowych.
  • projektowanie graficzne,
  • projektowanie stron internetowych.

Twoja firma w mediach społecznościowych – korzyści

Czego możesz się spodziewać powierzając swoje konta na Facebooku lub Instagramie agencji marketingowej? Jakich korzyści możesz oczekiwać decydując się na współpracę? Poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których warto zdecydować się na zlecenie swoich kont firmie zewnętrznej.

Zwiększenie rozpoznawalności marki

Rozpoznawalność marki to jeden z najistotniejszych wskaźników skuteczności rynkowej firmy. Jej znaczenie ma niebagatelny wpływ na decyzje zakupowe konsumentów. Gdy klienci mają do wyboru porównywalne pod względem jakości produkty, z pewnością wybiorą te od marki, która jest bardziej znana. Agencja social media zna techniki, które pozwolą na zwiększenie zainteresowania daną marką lub utrzymają obecne. Jest to niezwykle istotne, ponieważ świadomość marki nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale pielęgnować i podtrzymywać.

Zwiększenie ilości fanów

Znajomość działania mediów społecznościowych pozwala na pozyskanie większej ilości fanów na profilu firmowym. Zaangażowana społeczność komentuje i udostępnia nasze treści. Dzięki temu jesteśmy w stanie dotrzeć do jeszcze większej ilości osób. Duża ilość polubień na koncie z kolei przekłada się na wzrost zaufania do marki oraz lojalność wobec niej.

Wzrost sprzedaży

Wszystkie działania, które podejmuje agencja social media pośrednio mają wpływ na zwiększenie przychodu. Publikując treści w social media informują odbiorców o oferowanych przez Ciebie produktach. Natomiast za pomocą języka korzyści pokazują plusy z posiadania ich. Takie czynności zwiększają ruch na stronie internetowej oraz przekładają się na wzrost sprzedaży.

Czy warto zdecydować się na agencje social media?

Każdy przedsiębiorca ma wiele obowiązków na swojej głowie. O ile te związane z wewnętrznymi sprawami firmy mogą być przyjemne, o tyle sprawy marketingowe dla wielu osób są niezrozumiałe i zabierają mnóstwo czasu. Aby nie popełnić gafy i nie naruszyć wizerunku firmy warto zdecydować się na współpracę z agencją social media. Zadba ona odpowiednio o Twoje konta społecznościowe oraz obsługę klienta, co finalnie przełoży się na rozwój firmy.

Szukasz agencji, która przygotuje dla Ciebie indywidualną strategię? Interesuje Cię prowadzenie bloga w Szczecinie lub w innym mieście?
Napisz do nas! Nasze doświadczenie i Twoje zaangażowanie w wewnętrzne sprawy firmy sprawią, że wzniesiemy ją na wyższy poziom.

tel. 730 061 041
mail: [email protected]
www: www.riseupagencja.pl

google_news