Nieprzypisany

Akcja NURD – 80 wykroczeń kierowców i pieszych

Policjanci z cieszyńskiej drogówki prowadzili we wtorek powiatowe działania „Bezpieczny Pieszy”. Oto, jakie były jej wyniki.

W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, cieszyńska drogówka systematycznie prowadzi działania takie jak: „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, czy „Bezpieczny Pieszy”. Podczas wtorkowych działań mundurowi skupiali się na nieprawidłowych zachowaniach kierowców wobec pieszych. W tym celu skorzystali z Ruchomego Stanowiska Dowodzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.  Jest to specjalny pojazd, wyposażony w dwa stanowiska dla operatorów oraz kilka kamer. Po zarejestrowaniu wykroczenia, operator przekazuje informacje do patroli, które znajdują się niedaleko skrzyżowania. Wybór skrzyżowań nie był przypadkowy. Opierał się przede wszystkim na policyjnych statystykach zdarzeń drogowych i możliwym zagrożeniu dla pieszych.

Operatorzy Ruchomego Stanowiska Dowodzenia zarejestrowali 80 wykroczeń. 54 z nich dotyczyło kierujących pojazdami (w 51 przypadkach sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym, trzy sprawy zostaną przekazane do rozpatrzenia przez sąd).

Najczęstszym wykroczeniem było przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych – tak było aż w 43 przypadkach. Pozostałe 12 wykroczeń to wyprzedzanie na lub w rejonie przejść dla pieszych.  Piesi z kolei podczas wczorajszych działań popełnili 25 wykroczeń ( 11 kontroli zakończone zostało mandatem, a 14 pouczeniami ).

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments