Cieszyn Na sygnale

Ale wiało!

183 interwencje związane z wiatrem odnotowali cieszyńscy strażacy od początku 11 grudnia do 6.00 dzisiaj czyli przez 30 godzin.

Jak informuje Michał Swoboda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, 158 tych interwencji miało związek z wiatrołomami. W akcjach uczestniczyły łącznie 54 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i 164 zastępy OSP. Uszkodzonych zostało 21 budynków mieszkalnych i 7 gospodarczych. Nie ma osób poszkodowanych. Minionej nocy szczególnie silnie wiało w Pierśćcu, Zaborzu i Chybiu, a nad ranem w Górkach Wielkich. Cały czas wiatr mocno dawał o sobie znać w Ustroniu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Cieszyn Na sygnale

Ale wiało!

Zapowiadany przez meteorologów silny wiatr nie ominął w nocy Śląska Cieszyńskiego.

Jak informuje oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, z powodu wiatru strażacy interweniowali około 50 razy. Najpoważniejsza akcja miała miejsce w Cieszynie gdzie dwie osoby zostały ranne w wyniku uderzenia drzewa w samochód. Prócz tego w wielu miejscach strażacy usuwali drzewa lub ich konary, które upadły na jezdnię, zerwały linie energetyczne lub uszkodziły połączenia telekomunikacyjne. W Goleszowie straż pożarna usuwała blaszany garaż, który w wyniku silnych podmuchów znalazł się na drodze. Podobny wypadek miał również miejsce w Kończycach Małych. W Dębowcu zerwało plandekę zabezpieczającą remontowany dach.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments