Bielsko-Biała Sport Czechowice-Dziedzice

Ależ to były emocje. By wyłonić zwycięzców rozegrano 145 spotkań! | ZDJĘCIA

W Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie odbył się 17. Międzynarodowy Turniej Kajak Polo, a wraz z nim druga edycja Pucharu Polski w Kajak Polo i Panda Cup. Wzięło w nim udział 39 drużyn z Czech, Węgier, Litwy, Finlandii i Polski w trzech kategoriach: Dywizja I – 12 drużyn, II – 14, III – 8 i Panda Cup – 5.

Aby wyłonić najlepszych konieczne było rozegranie 145 meczów, przy czym w sobotę ostanie zakończyły się o godzinie 21.30, a w niedzielę tuż przed 16.00.

W grupie najmłodszych, czyli Panda Cup najlepsi okazali się reprezentanci Kwisy Leśnej. „Klan Sztubów” pokonał w finale UKS Kanu Katowice 9:4. Trzecie miejsce przypadło UKS Set Kaniów.

W III Dywizji, gdzie grały zawodniczki i zawodniczki do lat 14, najlepsi byli reprezentanci MOSW Choszczno. Drugie miejsce zajęła męska reprezentacja Olimpijczyka Kliniska, a trzecie UKS Kanu Katowice.

Druga Dywizja jest dosyć niewdzięczna, ponieważ rywalizują w niej juniorzy do lat 18 z dziewczynami. – Wiadomo, że osiemnastoletni zawodnik to już prawdziwy mężczyzna, więc rywalizacja z takimi zawodnikami dla żeńskich drużyn nie jest łatwa, ale zawodniczki UKS Set Kaniów, w której najmłodsza Majka kończy obecnie ósmą klasę wcale się nie przestraszyły swoich przeciwników i walczyły jak równy z równym, w znakomitej większości meczów przewyższając swoich konkurentów pod każdym względem – komentuje Jerzy Zużałek, wiceprezes UKS Set Kaniów. Ostatecznie reprezentantki Kaniowa zajęły drugie miejsce, ale należy zaznaczyć, że w normalnym czasie finałowy mecz z mężczyznami z SK Trakai z Litwy zakończył się remisem 3:3, a Litwini wygrali „złotą bramką”. W fazie eliminacyjnej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się również remisem 2:2. Trzecie miejsce przypadło MOSW Choszczno.

W I Dywizji najlepsze było Powiśle Warszawa, drugie miejsce zajęli goście z Finlandii – Melan Vääntäjät & M, a trzecie UKS Set Kaniów.

Reprezentacje gospodarzy, UKS Set Kaniów występowały w składach:

  • I Dywizja: Borys Zubczewski, Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Paweł Michalec, Bartłomiej Ryba, Arkadiusz Pilarz, Tomasz Kabut i Dominik Mencak.
  • II Dywizja: Amelia Ewiak, Monika Pacyga, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Hanna Sojka, Maja Pyjas i Dominika Wróbel.
  • Panda Cup: Adam Sołdra, Robert Sołdra, Kaja Gruszka i Joanna Szafarczyk oraz dwóch zawodników z Czech.

google_news