Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Altana ogrodowa: wymarzony punkt na mapie ogrodu!

Słoneczne, letnie dni to idealny okres na leniuchowanie w ogrodzie. Czasem brakuje jednak do tego odpowiedniego miejsca – przestrzeni, w której wygodnie odpoczniemy, zjemy lub popracujemy. Taką funkcjonalność zapewnia altana ogrodowa drewniana – urocza budowla do samodzielnego montażu, którą z łatwością wkomponujemy w przestrzeń wokół domu.

Altana ogrodowa – ile kosztuje budowa jej budowa?

Ogród z altanką jest dzisiaj jednym z modniejszych, zarówno w zabudowie wolnostojącej, jak i szeregowej. Małe altany ogrodowe kwadratowe można z powodzeniem wpasować nawet do niewielkich rozmiarów ogródka. Oczywiście jeśli wiemy jak zbudować altanę ogrodową, możemy zabrać się za to samemu. Jednak w Internecie znajdziemy altany ogrodowe (www.produktyogrodowe.pl/20-altany-ogrodowe) do samodzielnego montażu. To zestawy składające się z przygotowanych i zaimpregnowanych fabrycznie belek oraz elementów zadaszenia, które zamontujemy przy użyciu prostych narzędzi i instrukcji montażowej.

Ładną i funkcjonalną altanę ogrodową kupimy już za około 1 500 zł. Warto zwrócić uwagę czy producent podaje na stronie całkowitą cenę z zestawem okucia i dostawą, czy też elementy te zostaną nam później doliczone. Za ponad 2 500 zł czeka na nas elegancka altana drewniana, nierzadko z podestem, barierkami i zestawem mebli ogrodowych. To urocze i praktyczne produkty ogrodowe, które zapewniają cień, a latem są zwykle jednym z chętniej wykorzystywanych miejsc w domu.

Jak już wspomniano, altany ogrodowe – zestawy – przeznaczone są do samodzielnego montażu. Nie ma konieczności doliczania kosztów składania czy nawet obróbki elementów, gdyż wszystkie drewniane półprodukty są fabrycznie impregnowane, co zapewnia odporność na korozję biologiczną i czynniki atmosferyczne na około 5 lat. Jak podaje serwis produktyogrodowe.pl warto jednak czyścić i impregnować altany drewniane środkiem powłokotwórczym nie rzadziej niż raz na trzy lata.

Altana ogrodowa – dobre i pomysłowe planowanie kluczem do sukcesu!

Nie jest sztuką zamówić altanki drewniane w sieci – to zaledwie kilka kliknięć. Jednakże odpowiednie zlokalizowanie i wyposażenie altany ogrodowej jest zdecydowanie ważniejsze i bardziej skomplikowane. Co do samej lokalizacji – jeśli altanka drewniana ma stanowić intymne, prywatne miejsce, unikajmy bezpośredniego sąsiedztwa z ulicą lub działką sąsiada. Dobrze jest również przemyśleć dojście do altany ogrodowej, by można było bezpiecznie poruszać się pomiędzy domem a altanką po zmroku lub z pełnymi rękoma.

Gdzie zamontować altanę drewnianą w ogrodzie? Jeśli chcemy w przyszłości w stu procentach wykorzystać jej potencjał, warto wziąć pod uwagę takie miejsce, z którego będzie możliwe podciągnięcie zasilania elektrycznego. Wówczas w prosty sposób znajdziemy wyjście, jak oświetlić altanę ogrodową, a także będziemy mogli w niej używać sprzętów, takich jak elementy nagłośnienia, komputery przenośne i inne.

Wybierając konkretny model altany ogrodowej, oprócz ceny trzeba też zwrócić uwagę na design i dopasować go do przyszłego wyposażenia, tj. mebli ogrodowych oraz elementów dekoracyjnych. Jeśli altanka drewniana ma być wykorzystywana przez osoby niepełnosprawne, warto by u producenta zamówić indywidualny projekt z podjazdem, barierkami oraz wymiarami dostosowanymi do takiego użytkowania.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
13 dni temu

Do lata jeszcze daleko, po drodze musi minąć wiosna. Ile kosztuje budowa jej budowa ciężko powiedzieć. Z tymi elementami nagłośnienia – trzeba spytać sąsiadów.