Wydarzenia Żywiec

Leśna bez wody przez nielegalne podłączenie – foto

Fot. UG Lipowa

Przez awarię w sieci wodociągowej część mieszkańców Leśnej nie miało w sobotę (20 lutego) wody. Jak się okazuje awaria spowodowana była nielegalnym podłączeniem w jednym z budynków!

Jak informuje Urząd Gminy Lipowa awarii uległa nielegalna instalacja z podłączeniem do sieci wodociągowej w jednym z niezamieszkałych budynków.

To spowodowała nagły pobór bardzo dużej ilości wody, a w konsekwencji sołectwo Leśna zostało na kilka godzin pozbawione dostaw wody. Nielegalna instalacja do poboru wody z wężykiem, zamiast licznika, została odkryta w jednym z niezamieszkałych domów. Na miejsce, poza służbami usuwającymi awarię z Urzędu Gminy w Lipowej, wezwano policję, która będzie prowadzić dalsze czynności w tej sprawie – podkreślają urzędnicy z Lipowej.

Fot. UG Lipowa

Fot. UG Lipowa

Fot. UG Lipowa

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
7 dni temu

Obciążyć wszystkimi ubytkami w gminie przez ostatnie 10 lat 😁

Bronek
Bronek
9 dni temu

W Ujsołach w spółce wodnej jest podobnie, podłączają się nielegalnie i nic sobie z tego nie robią. Nie płacą za podłączenie, a pieniądze mają bo to prywaciarze. Biedny nie ma ale zapłaci bo honor ma.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 dni temu

Na złodzieju czapka gore lub miał pecha. Policzyć ryczałtem straty i po kieszeni.

ze_wsi
ze_wsi
9 dni temu

Obciążyć za nielegalne przyłącze, za zużycie, dowalić karę administracyjną na odstraszenie jemu podobnych. Leśna – stan umysłu.