Sport Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice

Amatorzy zaprosili do ligi profesjonalistów

Fot. Wojciech Ciomborowski

Zaledwie dwa tygodnie temu zakończyły się zmagania w Amatorskiej Lidze Powiatu Suskiego w piłce nożnej, a już rozpoczęły się nowe, ale już w halowym wydaniu. Tegoroczna edycja Suskiej Amatorskiej Ligi Futsalu jest inna od wcześniejszych.

Od dłuższego czasu w środowisku słychać było głosy, że do rozgrywek futsalowych warto dopuścić zawodników występujących nie tylko na orlikach, czyli amatorów z krwi i koście, ale także tych grający na zielonej murawie w klubowych rozgrywkach. Zwolennicy takiego rozwiązania przekonywali, że gra na hali znacznie różni się od tej na dużym trawistym boisku. Znaleziono złoty środek i utworzono dwie ligi (wszystkie mecze odbywają się w hali przy SP nr 2 w Stryszawie).

W amatorskiej występują drużyny, które rywalizowały w ALPS oraz zawojscy Zbóje oraz dwie silnej ekipy z Żywca (Wodpol i Legion), które od razu udowodniły, że chcą rozdawać karty. Do ligi Pro (skrót od profesjonal) także przyjęto dziesięć drużyn. Kilka z nich to „oficjalne” reprezentacje klubów (Żuraw Krzeszów, KS Bystra, BCS Zawoja, Świt Osielec), a kadry dwóch innych opierają się na klubowiczach (The Dreamers Maków, Nie z całej pety Białka). Wyzwanie rzuciła im amatorska Gamba Furiosa, a także znani z występów halowych i orlikowych Golden Street Sucha i Dzikie Wieprze Wieprzec.

Liga „amator”, 1. kolejka:
Mucharz Team – Wodpol Żywiec 1:4
Legion Żywiec – Relax Białka 10:4
AKS Las – Granda Kojszówka 4:2
Beton2 Sucha – Woodica Juszczyn 3:2
Zbóje Zawoja – Bad Boys Stryszawa 7:13.

Liga „Pro”, 1. kolejka:
Żuraw Krzeszów – Gamba Furiosa Zembrzyce 4:6
Dzikie Wieprze Wieprzec – The Dreamers Maków 3:3
Nie z całej pety Białka – Hutata Team Lachowice 7:2
KS Bystra – Świt Osielec 7:10
BCS Zawoja – Golden Street Sucha 7:3

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments