Wydarzenia Wadowice

Andrychów: Powrót obostrzeń

Fot. Bogdan Szpila

Znacznie większa ilość stwierdzonych przypadków koronawirusa w ostatnich dniach na Podbeskidziu skłoniła andrychowskie władze do zmian organizacji pracy magistratu.

Decyzją burmistrza Tomasza Żaka od najbliższego poniedziałku, 3 sierpnia petenci będą przyjmowani wyłącznie w sprawach niezbędnych po wcześniejszym umówieniu telefonicznym daty i godziny. Interesanci wcześniej nieumówieni, a przybyli do budynku w sprawach niecierpiących zwłoki przyjmowani będą na parterze obok Dziennika Podawczego.

Ceremonie udzielania ślubów odbywają się zgodnie z harmonogramem w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego – przy udziale maksymalnie 9 osób (nie licząc urzędnika).

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Jest sprawa konieczności ogólnie włączenia się prezydentów, burmistrzów, wójtów w dbanie o ogół podległych mieszkańców a nie tylko głównie o zabezpieczenie przed wirusem urzędów. Póki co pokazują w/w rządzący w większości na decyzje MZ i czekają co stamtąd powiedzą. Jak powiedzą – powielają mówiąc, że to decyzja nie ich lecz rządu. Bo oni się nie znają na dole.

Mocny
Mocny
1 rok temu

Tak a panie z biur po pracy do Kaufland bez maseczek bo przecież tam nigdy nie było covid19

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Mocny

Bo w zarządzeniu burmistrza chodzi o ochronę urzędu jako podległego miejsca pracy w godzinach pracy a Kaufland jest już poza. W poprzednich gorszych czasach jeśli był obowiązek nosić tarczę szkolną na rękawie – dotyczył on wszędzie a nie tylko w obrębie szkoły i za to odpowiadał dyrektor szkoły (i ORMO).

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Opłaca się brać ślub bo bez większych obostrzeń.