Smacznie, zdrowo i stylowo Cieszyn

Mammobus w Goleszowie. Umów się i zbadaj!

Fot. Z archiwum UG w Goleszowie

Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych Mammo-Med zaprasza mieszkanki gminy Goleszów na bezpłatne badania mammograficzne, które przeprowadzone zostaną w ramach programu profilaktyki raka piersi. Odbędą się one 3 sierpnia na parkingu przy Urzędzie Gminy Goleszów.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wykrycie tego nowotworu we wczesnym stadium gwarantuje niemal w 100 proc. wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego. Program bezpłatnych badań skierowany jest do kobiet w wieku od 50. do 69. roku życia, ponieważ w tej grupie wiekowej obserwowany jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.

Badania dla mieszkanek gminy Goleszów odbędą się w mammobusie, który 3 sierpnia zaparkuje przy Urzędzie Gminy w Goleszowie w godz. 14.00-17:00. Aby umówić się na bezpłatne badanie, należy dokonać telefonicznej rezerwacji pod numerem telefonu 58 325 76 02 lub 58 325 76 05, a na samo badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments