Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Andrychowscy siatkarze w finale! (aktualizacja)

Siatkarze andrychowskiego MKS-u niezależnie od wyniku jutrzejszego meczu mają zapewnione miejsce w finałowym turnieju o awans do I ligi.

Sobotnie zwycięstwo nad rywalami z Jaworzna nie przyszło podopiecznym trenerskiego duetu Rafał Legień – Tomasz Rupik łatwo. Już pierwszy set zapowiadał problemy. Przyjezdni prowadzili non stop do 20 punktów! Dopiero zryw w końcówce partii pozwolił najpierw zniwelować przewagę gości, a następnie przy ogłuszającym dopingu kibiców przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Drugi set był jeszcze trudniejszy. Początkowe prowadzenie 3:2 andrychowianie szybko stracili, po czym jaworznianie wyszli na 2-4 punktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca partii. Obserwując trzeci set można było dojść do przekonania, że goście przestali wierzyć w zwycięstwo. Próżno trener rywali zmieniał zawodników na parkiecie, brał czas, dopingował podopiecznych. Andrychowianie niesieni głośnym dopingiem od pierwszej do ostatniej piłki zdecydowanie dominowali na pod siatką.  Podobnie było w czwartej partii, gdzie zespół z Jaworzna tylko chwilami zrywając się do rozpaczliwej walki był równorzędnym partnerem andrychowian.

Niezależnie od jutrzejszego meczu z zespołem z Krosna, andrychowianie (podobnie jak jutrzejsi rywale) mają zapewnione miejsce w turnieju finałowym.

MCKiS Jaworzno – MKS Andrychów 1-3 (23:25, 25:22, 19:25, 18:25)

Karpaty Krosno – Politechnika Pszczółka Lublin 3-2 (16-25, 20-25, 25-20, 25-15, 15-12)

Tabela turnieju półfinałowego (Andrychów; 21-23 kwietnia):

1. Karpaty Krosno        2    4    6:2

2. MKS Andrychów        2    4    6:2

3. Pszczółka AZS Lublin 2    2    3:6

4. MCKiS Jaworzno        2    2    2:6

Zwycięstwo 2 punkty, porażka 1.

W niedzielnym meczu  siatkarze MKS-u pokonując rywali z Krosna postawili “kropkę nad i”.

MKS Andrychów – Karpaty Krosno 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 25:21).