Wydarzenia Sucha Beskidzka

Ankiety w sprawie obwodnicy Makowa Podhalańskiego

Droga krajowa nr 28 w centrum Makowa Podhalańskiego. Fot. Paweł Szczotka

Do 5 listopada będzie można składać ewentualne uwagi co do przebiegu planowanej obwodnicy Makowa Podhalańskiego.

Trwają przygotowania do budowy obwodnicy, która ma odciążyć centrum Makowa Podhalańskiego od ruchu tranzytowego na drodze krajowej nr 28. Obecnie przygotowywane jest studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla dokumentacji projektowej. Ma ono być gotowe do 12 kwietnia 2025 roku. Wstępnie przygotowano już pięć wariantów propozycji przebiegu obwodnicy. Najkrótszy wariant liczy około 4,4 km, a najdłuższy 6,7 km. Warianty te zostały zaprezentowane podczas spotkań z mieszkańcami 20 października w Makowie Podhalańskim i 21 października w Suchej Beskidzkiej.

Teraz do 5 listopada jest czas na składanie ankiet do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie ewentualnych uwag co do planowanej obwodnicy. Zachęcam do składania uwag. GDDKiA podkreśla, że będzie się starać, aby uwzględnić jak najwięcej uwag od mieszkańców – powiedział burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Wnioski i zastrzeżenia można przesyłać w formie elektronicznej na adres e-mailowy: [email protected] lub drogą tradycyjną na adres biura SWECO Polska Sp. z o.o. ul. Wielicka 30, 30-552 Kraków z dopiskiem „Maków Podhalański DK28″.

Ankieta dostępna jest – TUTAJ, a szczegóły dotyczące przygotowań do budowy obwodnicy Makowa Podhalańskiego dostępne są – TUTAJ.

Dodajmy, że sama budowa obwodnicy planowana jest na lata 2025 – 2029.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Studium ma być gotowe dopiero w 2025 r. i taka dokładna data 12 kwietnia 2025? Jak budowa ma się rozpocząć w 2025 r. jak po studium potrzebne jest sporządzenie dokumentacji projektowej, której nie da się zrobić w 2025 r. bo za mało czasu?