Cieszyn Kultura i rozrywka

Anna Jurksztowicz gwiazdą dożynek w Skoczowie

Fot. Anna Jurksztowicz / Facebook

Już jutro w Skoczowie odbędą się 13. Ekumeniczne Dożynki Gminne. Święto plonów zaplanowane zostało z rozmachem i odbywa się po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Bawić się będą mieszkańcy Skoczowa i dziesięciu sołectw.

Świętowanie rozpocznie się o 15.30 barwnym korowodem, który wyruszy z okolic dworca PKP przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na czele widowiskowego pochodu staną legendarne postaci – Jan Warcęga oraz Skoczki, a także włodarze miasta i zaproszeni goście. Na czas przejazdu korowodu przez miasto, ruch drogowy na niektórych ulicach zostanie wstrzymany lub zmieniony. Dotyczy to ulic Mickiewicza, Górny Bór, Morcinka, Cieszyńskiej, placu Stary Targ oraz okolic rynku.

Fot. UG w Skoczowie

Korowód dotrze na rynek, by o 17.00 wszyscy mogli wziąć udział w uroczystym otwarciu dożynek. O oprawę artystyczną zadba Zespół Regionalny „Strumień”. Potem na scenie pod ratuszem wystąpi orkiestra dęta „Blach Kapela” z Jasienicy i folkowy zespół „Słowianki”, a o 21.00 gwiazda wieczoru – Anna Jurksztowicz z zespołem.

13. Ekumeniczne Dożynki w Skoczowie będą połączone z obchodami 50-lecia istnienia miejscowego Koła Pszczelarzy. Z tej okazji przy Centrum Edukacji Ekologicznej staną stoiska z miodem. Odbędą się też warsztaty tematyczne.

google_news