Wydarzenia Cieszyn

Anna Maria Jopek i zespół Kroke wystąpili wspólnie na jednej scenie w Cieszynie | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

W sobotę, 24 lutego 2024 roku w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie wystąpiła Anna Maria Jopek, polska piosenkarka jazzowa, producentka muzyczna, kompozytorka i autorka tekstów, zdobywczyni siedmiu platynowych płyt oraz dziewięciu złotych, występująca w kraju i za granicą oraz krakowski zespół instrumentalny Kroke, który  w swojej twórczości inspiruje się muzyką etniczną i sięga po autorskie improwizacje, doceniany przez artystów z całego świata. 

Na cieszyńskiej scenie spotkały się dwa niezwykłe światy wrażliwości i brzmień, balansujące na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej, a nawet elektronicznej. Twórczy efekt współpracy Anny Marii Jopek i zespołu Kroke to połączenie dwóch niezwykłych głosów naszych czasów – męskiego i żeńskiego, które dodatkowo dopełniło uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.

fot. Małgorzata Krawczyk

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Anna Maria Jopek niesamowity głos. Niestety po koncercie niedosyt. Według mnie zespół Kroke zostawił artystce dla której większość ludzi przyszła na koncert za mało przestrzeni. Inni też mieli podobne odczucia po koncercie.