Wydarzenia Żywiec

Apel starosty żywieckiego o przestrzeganie zasad sanitarnych

Starosta żywiecki Andrzej Kalata. Fot. Paweł Szczotka

Z powodu dramatycznej sytuacji, związanej z rosnącą liczbą nowych zachorowań na COVID-19 na Żywiecczyźnie, starosta żywiecki Andrzej Kalata wystosował specjalny apel do mieszkańców o o solidarne i odpowiedzialne przestrzeganie zasad sanitarnych.

Jak podkreśla w swoim apelu starosta kolejny tydzień zamyka się liczbami 1 063 zakażenia i tragiczne 22 przypadki śmiertelne.

Wydolność naszej służby zdrowia coraz bardziej maleje, łóżka szpitalne zapełniają się niemal błyskawicznie, a niestety zakażeń przybywa. Informacje przekazywane przez jednostki współpracujące z powiatem żywieckim wskazują na bardzo niebezpieczne rozprężenie związane z brakiem maseczek, środków do dezynfekcji w miejscach publicznych czy nawet podawania nieprawdziwych informacji w wywiadach epidemiologicznych. W imieniu przedstawicieli służby zdrowia, służb sanitarnych, służb mundurowych i swoim własnym zwracam się do Was drodzy mieszkańcy Żywiecczyzny oraz do osób odwiedzających nasz powiat o nienarażanie siebie nawzajem na zachorowanie lub co gorsze na utratę życia poprzez bagatelizowanie zasad sanitarnych lub świadome działanie kiedy w grę wchodzi zdrowie i życie nas wszystkich – podkreślił w apelu starosta Andrzej Kalata.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
10 miesięcy temu

Albo wszystko zamykamy albo nic dlaczego KK może napewno nie dla Boga tylko kasy .

jacek
jacek
10 miesięcy temu

Tak samo trzeba pozamykać kościoły tam masa ludzi żadnej dezynfekcj jestem KK ale modlę się w domu i słucham mszy w TV ale czarni walczą o kasę nie Boga a wieś się boi straszeniem Szatana prze z czarnych.

gienio
gienio
10 miesięcy temu
Reply to  jacek

jak siedzisz w domu to skąd wiesz jak jest w kościolach

jacek
jacek
10 miesięcy temu
Reply to  gienio

Wiem bo widzę parking i jak wieś idzie aby ich ksiądz widział i sąsiedzi a wyjdzie to by ci wpił nóż pisowski w plecy to jest Polski KK .

cvb
cvb
10 miesięcy temu

Starosta niech zajmie się szkołami. Dyrektorzy ukrywają zachorowania swoich nauczycieli i nie zgłaszają do sanepidu, cyganią, że nauczyciele chodzą w maseczkach, pozwalają na to aby chorzy z gorączkami chodzili do pracy kiedy wiadomo, że w ich rodzina są osoby zakażone

jest OK prawie
jest OK prawie
10 miesięcy temu
Reply to  cvb

W szkołach jest OK Nic się nie dzieje. Uczniowie mają zajęcia praktyczne. Nauczyciele chodzą w maseczkach, obsługa też. Więc nie p……….l Nikt niczego nie ukrywa, bo jak ktoś zachoruje to idzie z automatu na kwarantannę i jak się dobrze czuje to prowadzi lekcje z domu. Robimy co możemy w obecnej sytuacji.

cvb
cvb
10 miesięcy temu
Reply to  jest OK prawie

Niestety nie we wszystkich

jest OK prawie
jest OK prawie
10 miesięcy temu
Reply to  cvb

To w której tak nie jest ? Pochwal się. Nie musisz się podpisywać. Który to taki “mondry” dyrektor.