Porady i inspiracje

Apteka online, czyli oferta dla kobiet w ciąży i mam

Okres ciąży to czas, gdy szczególne znaczenie ma troska o zdrowie zarówno przyszłej mamy, jak i jej dziecka. Okazuje się więc, że kluczowe jest również to, jakie preparaty stosuje w tym czasie kobieta. Ważny jest ich skład, dlatego w takiej sytuacji to apteka online jest często najbezpieczniejszym rozwiązaniem, aby kupić sprawdzone preparaty, z odpowiednio dobranymi substancjami. Dermokosmetyki nie są jednak jedynym, co oferują kobietom w ciąży apteki. Co jeszcze można znaleźć w ich ofercie oraz dlaczego warto z niej korzystać?

Bezpieczne kosmetyki i dermokosmetyki

W czasie ciąży nawet pozornie bezpieczne substancje – również te naturalnego pochodzenia – mogą okazać się szkodliwe dla rozwijającego się płodu. Jakie składniki są w tym czasie zakazane?

  • Witamina A, a także jej pochodne, w tym retinol,
  • kwas salicylowy (często zawarty w peelingach),
  • triklosan,
  • olejek z bergamotki,
  • fluor (zawarty w środkach do higieny jamy ustnej).

Wykaz substancji jest jednak znacznie dłuższy, co sprawia, że przy zakupach trzeba wykazywać się bardzo dużą uważnością, aby unikać takich preparatów. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest kupowanie kosmetyków przeznaczonych stricte dla kobiet w ciąży, które można znaleźć w aptekach online oraz stacjonarnych. Mają one składy dobrane tak, aby były bezpieczne dla rozwijającego się płodu, ale jednocześnie pozwalały na dbanie o skórę matki potrzebującą w tym czasie szczególnej opieki. Przykład? Kobiety chcą uniknąć zwłaszcza pojawiających się na cerze rozstępów, w czym także pomagają bezpieczne dermokosmetyki.

Sprzęt medyczny i urządzenia dla przyszłych mam

Bieżące monitorowanie stanu zdrowia to również ważna kwestia, zwłaszcza w czasie ciąży. Mogą pomóc w tym różnego rodzaju gadżety dostępne w ofercie aptek online takie jak ciśnieniomierze, pulsoksymetry oraz wagi. Posiadanie takich urządzeń może być szczególnie ważne, gdy przyszła mama ma jakiekolwiek problemy zdrowotne, np. cukrzycę ciążową. W takiej sytuacji tego typu gadżety zdecydowanie mogą ułatwić jej troskę o swoje zdrowie i regularnie monitorować podstawowe parametry organizmu.

Witaminy dla kobiet w ciąży

Oferta aptek online dla kobiet w ciąży to oczywiście także różnego rodzaju witaminy i minerały, pozwalające uzupełnić różne niedobory składników odżywczych. Oczywiście takie preparaty należy przyjmować w sposób bezpieczny i zawsze zgodny z dawkowaniem zalecanym przez producenta, gdyż również ich nadmiar może okazać się szkodliwy. Warto dodatkowo porozumieć się z lekarzem prowadzącym, czy zastosowanie danego preparatu rzeczywiście będzie w danej sytuacji wskazane, do czego niezbędne mogą być wykonane wcześniej morfologii krwi.

Akcesoria do opieki nad dzieckiem

Apteka online to także szeroka gama produktów dedykowanych dla mam potrzebujących bezpiecznych artykułów pomagających w opiece nad dzieckiem. Są to m.in. butelki do karmienia, mleka zastępcze, smoczki, pieluchy, a także kosmetyki pomagające w pielęgnacji skóry dziecka. Co równie istotne, w przypadku aptek online można zakupić je z wygodną dostawą do domu, co jest znakomitym rozwiązaniem dla młodych rodziców. Dzięki temu oszczędzają oni czas na zakupach i mogą skupić się na opiece nad dzieckiem, która zwłaszcza w początkowym okresie jest wyjątkowo wymagająca.

Jak doskonale widać, typowa apteka online to wiele produktów dla mam, od kosmetyków, przez produkty monitorujące zdrowie, aż po leki bez recepty i suplementy. Oczywiście oferta uzależniona jest od apteki, dlatego też warto sprawdzić asortyment przynajmniej kilku z nich, aby móc dobrać produkty bezpośrednio do swoich potrzeb.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments