Bielsko-Biała Przygarnij mnie

Ares, owczarek po przejściach

Fot. Beata Stekla

Spora część piesków – podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej to wesołe i bezproblemowe zwierzaki. Niestety, wśród rezydentów azylu zdarzają się też psy, które mają swoje problemy.

Do tej ostatniej grupy zalicza się Ares. To piesek w typie owczarka niemieckiego, który od lat nie był na spacerze. Wszystko przez to, że panicznie boi się smyczy i obroży. Prawdopodobnie w przeszłości był bity i od tej pory te pozornie neutralne akcesoria powodują w nim strach. Jednak w stosunku do ludzi Ares jest pozytywnym i kontaktowym psem, nie wykazującym żadnej agresji. – Piesek ten jest wyzwaniem dla behawiorysty, którego zadaniem będzie przekonać go, że smycz służy tylko do spacerów – usłyszeliśmy w przytulisku.

Schronisko zaprasza chętnych do przygarnięcia któregoś ze swoich podopiecznych – nie tylko psy ale też koty – od poniedziałku do piątku między 11.00 a 16.00 (w czwartki wyjątkowo między 11.00 a 17.00), a w soboty od 11.00 do 14.00. Adres: ulica Reksia 48, telefon: 33/814-18-18, e-mail: [email protected], strona internetowa, Facebook.

google_news