Wydarzenia Cieszyn

Areszt dla domowego agresora. 37-latek nie uniknie kary

Fot. Pixabay.com

Znęcał się psychicznie, fizycznie oraz groził członkom rodziny pozbawieniem życia. 37-latek został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Zebrzydowicach po tym, jak wszczął w domu kolejną awanturę. Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratury agresor trafił do aresztu na trzy miesiące.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 37-latek wobec swojej rodziny. Obecny na miejscu dzielnicowy ustalił, że dramat w tej rodzinie trwał od dłuższego czasu. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Wobec sprawcy przemocy wcześniej stosowane były nieizolacyjne środki zapobiegawcze, jednak zaraz po ich ustaniu sprawca wracał do swojego zachowania i agresji wobec rodziny. Awantury, wyzwiska, obrażanie, przemoc fizyczna – to wszystko fundował swoim najbliższym.

– Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 37-latkowi zarzuty popełnienia przestępstw. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną oraz kierowanie gróźb karalnych wobec najbliższego członka rodziny. Sąd na wniosek policji i cieszyńskiej prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za znęcanie się i kierowanie gróźb wobec najbliższych grozi mu do 5 lat więzienia – wyjaśnia Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Nigdy 5 lat nie dostanie, nie zdziwiłabym się gdyby ofiary za niedługo starały się aby agresor wyszedł z aresztu, to są bardzo trudne sprawy.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Powiedziałam co wiedziałam, czyli pierdu pierdu.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

A co wie podszywacz mądrego?