Porady i inspiracje

Sięgnij po markizę tarasową i ciesz się korzyściami!

Markizy tarasowe są nieodłączonym elementem wyposażenia zarówno balkonów jak i tarasów czy ogródków. Mają naprawdę wiele zastosowań, a lekkość tej aluminiowej konstrukcji sprawia, że są łatwe w montażu. Wystarczy dodatkowo sięgnąć po rurę nawojową, belkę mocującą ramiona oraz – naturalnie materiał. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem takiej markizy na własny użytek – dobrze trafiłeś! Schyłek zimy stanowi doskonały moment na zakup takiego gadżetu. Dlaczego? Niejednokrotnie niższe ceny, a przede wszystkim – pełna dostępność tych markiz sprawia, że warto sięgnąć po nie również w trakcie zimy. Jeżeli nie wiesz jak wybrać markizę – czytaj dalej!

1. Czy markiza chroni przed deszczem?

2. Markiza tarasowa – zaufaj tej metalowej konstrukcji

Czy markiza chroni przed deszczem?

Markiza powinna być skierowana na tę część tarasu, na której wypoczywamy. Z całą pewnością pozwoli wówczas odpocząć w komfortowych warunkach na świeżym powietrzu. Markizy zapewniają nie tylko ochronę przed promieniami słonecznymi. Z uwagi na to, że posiadają materiał wodoodporny – mogą być doskonałą ochronę w trakcie letnich mżawek. Dzięki temu nic nie zmąci Twojego spokojnego wypoczynku nawet w przypadku bardziej wymagających warunków atmosferycznych. Nie można jednak oczekiwać, że w sytuacji wyjątkowo trudnych i uciążliwych warunków atmosferycznych, gdy np. wiatr wyrywa parasole i drzewa – że i wtedy markiza będzie zapewniać 100 procent ochrony i bezpieczeństwa. Jeżeli jednak wiatr raptem kołysze małymi drzewami – wówczas będzie z powodzeniem stanowić osłonę przed takimi powiewami wiatru.

Markiza tarasowa – zaufaj tej metalowej konstrukcji

Podczas poszukiwań odpowiedniej markizy ogrodowej warto zwrócić uwagę na to, aby była wykonana z wytrzymałych, odpornych na blaknięcie tkanin. Przykład stanowią tutaj choćby optymalne i wytrzymałe tkaniny Tempotest oferowane przez firmę PARA. Zgodnie z zapewnieniami producenta są one w stanie prezentować taką samą żywotność koloru jak po zakupie przez kolejnych siedem lat. Równie istotna jest ochrona przed zabrudzeniami. Nie da się bowiem zapobiec temu, aby w trakcie regularnego użytkowania markiza nie uległa zabrudzeniom. I tu ponownie warto zwrócić uwagę na to, że markiza tarasowa wyposażona w tkaniny Tempotest będzie odporna na zabrudzenia w postaci soli czy ziemi, nie powstają na niej także plamy. Te tkaniny są także odporne na powstawanie grzybów czy pleśni.

Powyższy poradnik powinien ułatwić proces poszukiwań oraz zachęcić do znalezienia najlepszego dla siebie rozwiązania.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments