Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Armatura więcej niż wodna. Do czego jeszcze wykorzystuje się sprzęt transportujący H2O?

Mogłoby się wydawać, że im bardziej wyspecjalizowane wyposażenie, tym bardziej powinno być efektywne. W licznych dziedzinach przemysłu wydajność pracy stanowi bodaj najważniejsze kryterium doboru akcesoriów, ale bardzo istotna jest również żywotność poszczególnych wyrobów. Tymczasem specjaliści z firmy MiDaTech przekonują, że w pewnych branżach szczególnie pożądane będzie również wszechstronne zastosowanie. Jako przykład podają przemysłowe węże domowe.

Uniwersalne wyposażenie poradzi sobie również z gęstszymi płynami, gazami, a nawet ciałami stałymi

Odpowiednia kompozycja materiałów użytych do wytworzenia wodnej armatury oraz jego specyficzna konstrukcja pozwala znacznie poszerzyć jego przydatne funkcjonalności. Osprzęt wykonany z PCV wzmocnionego wewnątrz stalową spiralą wyróżnia się sporą elastycznością oraz stosunkowo niewielką wagą. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż tego rodzaju wąż do wody sprawdza się równie dobrze w transporcie płynnych artykułów spożywczych, lekkich środków chemicznych, a także substancji o wysokiej (do 50%) zawartości tłuszczów bądź alkoholi. Na tym nie koniec. Taka charakterystyka spełnia normy jakości oraz wytrzymałości obowiązujące dla wszelkiego rodzaju proszków, granulatów czy wiórów, czyli rozdrobnionych ciał stałych. Inne tworzywa mogłyby zostać uszkodzone przez przemieszczające się ze znaczną prędkością drobiny.

Wąż do wody o przezroczystych ściankach pozwala na pełną kontrolę przepływających substancji

Eksperci MiDaTech przypominają o kolejnym parametrze technicznym, który w dużym stopniu decyduje o możliwościach wykorzystania armatury przemysłowej. Chodzi o dozwolony zakres temperatury pracy, dotyczący nie tylko warunków panujących na hali, ale również właściwości przesyłanych surowców. Wspominany wyżej model węża wodnego z transparentnego PCV i stalowym oplotem nadaje się do użytku w temperaturze od -15°C do 60°C. Innymi słowy, transportowanie nim wrzącej albo gorącej wody skończyłoby się poważnymi kłopotami. Dochowanie wszelkich zaleceń producenta pozwoli w prosty sposób uniknąć fatalnych w skutkach wypadków przy pracy czy też uszkodzeń wrażliwych części całej linii produkcyjnej. Przekroczenie dozwolonego ciśnienia roboczego albo promienia gięcia byłoby równoznaczne z zapoczątkowaniem całego łańcucha niepożądanych wydarzeń.

google_news