Wydarzenia Bielsko-Biała

Artyści uliczni w ośmiu miejscach miasta. Akrobatyka, taniec, ogniste show

W najbliższą sobotę, 13 lipca, w Bielsku-Białej odbędzie się drugi przegląd artystów ulicznych – BBusking. W centrum powstanie aż osiem przystanków artystycznych – przestrzeni do występów buskerskich.

Busking to występy uliczne o charakterze artystycznym – muzyczne, akrobatyczne, kuglarskie, teatralne… Podczas nich przestrzeń publiczna zamienia się w scenę, widownią są przechodnie, a wynagrodzeniem datki wrzucane do kapelusza, głośne oklaski i uśmiechy.

Na bielski przegląd, który odbędzie się od 12.00 do 22.00, zapraszają Kolektyw Artystyczny Kapelusznik wraz z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej oraz Galerią Sfera.

Na Rynku z hula-hop wystąpi uczennica Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku Róża Janicka-Maj. Na placu Bolesława Chrobrego będzie można zobaczyć akrobatkę powietrzną Julię Dynak. Żywe rzeźby – bańkowe wróżki z agencji Street Art Masters opanują ulicę Cechową, a wirtuoz gitary Mariusz Goli przestrzeń przy figurce Reksia. Iluzjoniści Dawid Jasiński, Paweł Janus i Andrzej Rzeszuto zadziwią klientów Galeria Sfera, a tancerze Bielskich Szkół Tanecznych roztańczą Punkt 11. Teatr Lalek w wykonaniu Katarzyny i Włodzimierza Pohlów w spektaklu “Everyman” zaprezentuje się na placu Wojska Polskiego.

Główny punkt wydarzenia zaplanowano o 22.00 na placu Chrobrego. Wystąpią Tahira Oriental Dancer, grupa tańca orientalnego Hikaya, Teatr Ognia Tesserakt oraz grupa perkusyjna Walimy w Kocioł. – “Arabska noc. Sen sułtana” to jedyne w swoim rodzaju show, podczas którego Tahira i jej grupa Hikaya, Teatr Ognia Tesserakt oraz Grupa Perkusyjna Walimy w Kocioł połączą siły, aby podarować Wam prawdziwą ucztę dla zmysłów. Dołączcie do nas pod gwiaździstym niebem i pozwólcie, aby arabska noc przeniosła Was w miejsce, gdzie ogień, ruch ciała i muzyka współistnieją w idealnej harmonii – zachęcają organizatorzy.

Wstęp na wszystkie pokazy w ramach przeglądu BBusking jest wolny.

Fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UMBB

google_news