Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Asset Management – czym jest i na czym polega?

Asset Management to nic innego jak usługa zarządzania portfelem inwestycyjnym. Polega ona na zarządzaniu aktywami finansowymi klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych w celu osiągnięcia wyższych niż zazwyczaj zysków. Nic dziwnego, że na tę usługę decyduje się coraz więcej inwestorów.

Całościowe podejście do usługi asset management

Całościowe podejście do inwestycji jest czymś bardzo dobrym i rzeczywiście ma szansę przynieść ponadprzeciętne zyski. Zarządzanie portfelem inwestycyjnym polega na tym, że firma zajmująca się zarządzaniem bądź Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych w ramach którego działamy – inwestuje środki w imieniu klientów i na ich rachunek, w starannie wyselekcjonowane wcześniej instrumenty finansowe.

Proces decyzyjny

Decyzje, w co inwestować nie są podejmowane przez jedną osobę. Zajmuje się nimi Komitet Inwestycyjny, w skład którego wchodzą z reguły przynajmniej kilka osób. Dzięki temu nie ma ryzyka, że ktoś podejmie złą decyzję z uwagi na jakiś impuls lub chwilowe emocje. Wspólnie podejmowane decyzje niwelują takie niebezpieczeństwo.

Ustalenie zasad

Umawiając się z firmą asset management bądź TFI na zarządzanie portfelem inwestycyjnym mamy prawo ustalić zasady, którymi będą się później kierować zarządzający naszym portfelem. Chodzi tutaj o wybór strategii inwestycyjnej – czyli określenie akceptowalnego poziomu ryzyka, oczekiwanego zysku oraz horyzontu czasowego całego przedsięwzięcia.

Cel inwestycyjny

Dobrze jest mieć to już wcześniej przemyślane. Na co zbieramy? Jakim zyskiem jesteśmy zainteresowani? Jak szybko chcemy mieć dodatkowe pieniądze? Nikt nie odpowie za nas na te pytania. Zatem im prędzej – tym lepiej.

Odpowiedzialność

Musimy również pamiętać, że przekazujemy pełnomocnictwo do zarządzania naszym portfelem. Dzięki temu nie musimy na bieżąco śledzić zmian na rynku, upadających i powstających trendów oraz unikamy sporej „papierkowej roboty” – mamy od tego specjalistów, wśród których są oczywiście również prawnicy i doradcy podatkowi.

Czy asset management jest dla Ciebie?

Asset management to świetny sposób na kompleksowe inwestowanie i to w taki sposób, że nie musimy na to poświęcać całego swoje czasu. Zapewnia ponadprzeciętne zyski oraz pozwala na realizację nawet najbardziej ambitnych planów.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments