Wydarzenia Bielsko-Biała

Cmentarz w Lipniku będzie większy

Fot. Marcin Płużek

Parafia w Lipniku już od dekady boryka się z brakiem miejsca na pochówki na tamtejszym cmentarzu. Jest jednak szansa, że sytuacja ulegnie wreszcie diametralnej poprawie. Cmentarz zostanie powiększony. Swój udział w tym przedsięwzięciu będą miały także władze Bielska-Białej.

Podczas kwietniowego posiedzenia Rady Miejskiej radni wyrazili zgodę na przekazanie na ten cel (w formie darowizny)  tamtejszej parafii rzymskokatolickiej niewielkiej, niespełna 5-arowej działki.

Działka jest niewielka, lecz nekropolia zostanie powiększona nie tyko o tę nieruchomość. Parafia dysponuje bowiem także własnym gruntem, na którym dokonywane będą już niedługo nowe pochówki. W sumie powierzchnia cmentarza ma zwiększyć się o jakieś pół hektara, a to już sporo, bo od lat na nowe groby miejsce tam nie było. Jeśli już to zmarli mogli być grzebani wyłącznie w  istniejący już starych – najczęściej rodzinnych – grobach.

Radni zadecydowali także o przekazaniu gminnego terenu na powiększenie cmentarza parafialnego w Kamienicy. W tym wypadku chodzi o niespełna 10-arową działkę. Przy czym w przypadku tej nekropoli sytuacja z barkiem miejsca nie jest jeszcze taka zła jak w Lipniku.

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments