Wydarzenia Bielsko-Biała

ATH: Pomaganie przez drukowanie

Fot. ATH Bielsko-Biała

W Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej drukowane są – tak drukowane! – osłony ochraniające twarz dla pracowników służby zdrowia (foto).

Przyłbice drukują pracownicy Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki oraz studenci z Koła Naukowego „Inżynier XXI wieku”. Wykorzystują do tego drukarki 3D znajdujące się na wyposażeniu wydziału.

Aby zmontować jedną osłonę trzeba wydrukować cztery elementy. Wydruk wszystkich podzespołów trwa godzinę i dwadzieścia minut.

Produkcja przyłbic odbywa się ze szczególną dbałością o zasady higieny, czyli z zastosowaniem maseczek jednorazowych i rękawiczek ochronnych.

Pierwsza partia – idąca w setki sztuk – już została dostarczona do okolicznych szpitali.

Studenci i akademicy drukują osłony w ramach większych akcji #drukarzedlaszpitali oraz #przyłbicawkoronie.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Chwała dla ATH za wysiłek. Jeśli drukowanie trwa godzinę i 20 minut, razem z montażem na okrągło 2 godziny to ile maseczek potrafi ATH wydrukować? 4 – 5 w 8 godzin. Pierwsza partia idąca w setki sztuk to różnica między 100 a 900. Niech będzie 400, potrzebne 50 zmian 8-godzinnych. Nie wiedzą w ATH ile poszło masek do lekarzy? Ile maseczka kosztuje w takiej wolnej i rękodzielniczej produkcji? Przepraszam ale taka informacja jak ta bardzo nieprecyzyjna nie może być uznana za rzeczową. Bardzo proszę aby ktoś z fachowców z ATH ją uzupełnił.