Bielsko-Biała E-edukacja Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Atrakcje dla dzieci w Wiśle i okolicy

Wisła to nieduża miejscowość w Beskidzie Śląskim, którą rozsławił Adam Małysz. Wiele tamtejszych atrakcji jest silnie związanych z tą postacią, choć nie wyczerpują one miejsc wartych zobaczenia. Wśród nich na mapie miasta i okolic można znaleźć ciekawe punkty, które zadowolą najmłodszych turystów.  

Są przynajmniej dwa powody, dla których warto udać się do Wisły na rodzinne wakacje. Po pierwsze, wraz z okolicznymi miasteczkami oferuje ona sporo rozrywek dla dzieci. Po drugie może się pochwalić rozbudowaną bazą noclegową. Na wyjazd z pociechami odpowiednim miejscem będzie hotel dla rodzin z dziećmi z Wiśle, który nie dość, że okaże się wygodnym punktem wypadowym do odkrywania uroków Beskidu Śląskiego, to sam zapewni najmłodszym gościom niemało atrakcji. Oto kilka miejsc, jakie warto odwiedzić z dziećmi.

Zabytkowy Park Przygód

Zabytkowy Park Przygód dostarcza mnóstwo frajdy szczególnie małym spacerowiczom. Jego najważniejszą częścią jest aleja z miniaturami znanych zabytków, znajdujących się w miastach położonych nad Wisłą. Można tam zobaczyć m.in. Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę św. Janów w Toruniu czy gdański Żuraw. Spróbujcie wspólnie odgadnąć, co przedstawiają te nieduże, kamienne konstrukcje!

Wiślańska Ciuchcia

Nietypowym sposobem na zwiedzenie najważniejszych punktów turystycznych Wisły jest przejażdżka Wiślańską Ciuchcią. W jej trakcie mija się m.in. skocznię narciarską, Zameczek Prezydencki, Przełęcz Kubalonka i zabytkowy kościół w dzielnicy Głębce. Wycieczce towarzyszy opowieść o ciekawych wydarzeniach z historii miasta.

Skocznia narciarska

Przy skoczni narciarskiej warto zatrzymać się na dłużej, nawet gdy nie ożywia jej krzyk kibiców. Dla turystów są w tym czasie dostępne trybuny i wyciąg krzesełkowy prowadzący na szczyt skoczni, dzięki któremu choć przez chwilę można się poczuć jak prawdziwy zawodnik.

Zaledwie 15 min spacerem od tej najważniejszej atrakcji miasta znajduje się Vestina Hotel Spa w Wiśle, oferujący rozrywki dla całej rodziny. Na dzieci czekają kąciki zabaw i multimedialny oraz plac zabaw, na rodziców – jacuzzi, sauna i grota solna w nowoczesnej strefie spa. Po odpoczynku, jaki zapewnia ten komfortowy hotel w Wiśle, z pewnością nie zabraknie sił do odkrywania okolicznych miasteczek.

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Do najciekawszych należy sąsiedni Ustroń, którego jedną z atrakcji jest Leśny Park Niespodzianek. To nietypowy ogród zoologiczny, bo zwierzęta żyją w nim w naturalnych warunkach w zagrodach lub poruszają się swobodnie po terenie starego lasu bukowego. Dzięki temu można stanąć oko w oko z żubrem, jeleniem czy dzikiem, a nawet nakarmić daniela i muflona.

Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej

Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej zachęca najmłodszych turystów do poznania fauny i flory Beskidu Śląskiego w niebanalny sposób. Mogą oni zobaczyć preparaty zwierząt, przekonać się, jak borsuk czuje się w swojej norze oraz posłuchać gadającego drzewa.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marlena
Marlena
2 lat temu

Byliśmy w tamtym tygodniu z dzieciakami w Wiśle wróciły szczęśliwe, zobaczyły dużo ciekawych miejsc. W połowie sierpnia planuemy je zabrać do Poznania, zobaczyć koziołki a później w drodze powrotnej przejchać się do Leszna do tunelu aerodynamicznego. Będą miałay co opowiadac jak we wrześniu do szkoły wrócą