Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Etykiety drukowane cyfrowo- świetny pomysł na nadanie nowego wyrazu Twojemu produktowi

Dzisiejsze czasy cechują się ogromną wręcz konkurencją. Każdy produkt tonie w zalewie wyrobów firm konkurencyjnych. Oryginalne opakowanie jest często potrzebne aby się wyróżnić. Poprzez takie wyróżnienie się Konsument będzie zachęcony do spróbowania naszego artykułu. Jeśli już raz go spróbuje to jego jakość powinna go przekonać do powrotu, a sytuacja taka stanie się podstawą budowania lojalności, czy specjalnej relacji na linii Klient-Produkt.

Jak się wyróżnić w świecie krótkich serii- kilka słów o etykietach samoprzylepnych drukowanych metodą cyfrową.

Etykiety samoprzylepne już od wielu lat zdobią produkty każdej niemal branży. Ich główną zaletą jest możliwość łatwego i szybkiego przyklejenia do każdego niemal opakowania. Przy wyborze optymalnej etykiety samoprzylepnej należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału i kleju, z którego wykonane jest opakowanie do którego przyklejona zostanie etykiet (inne rodzaj materiału do produkcji etykiety samoprzylepnej zostanie użyty w przypadku konieczności etykietowania butelek szklanych, inny zaś w przypadku foliowego worka, a jeszcze inny w przypadku produktu zapakowanego hermetyczną folią, wystawianego jednak na działanie skrajnych warunków atmosferycznych). Klej na etykiecie decyduje o jej możliwościach szybkiego przylgnięcia do produktu oraz o długotrwałości wiązania, szczególnie w przypadku skrajnych temperatur. Sam materiał wierzchni decyduje zaś o możliwościach ewentualnego uszkodzenia etykiety samoprzylepnej w przypadku działania skrajnych sił fizycznych. Po wybraniu właściwego materiału do produkcji etykiety samoprzylepnej przychodzi czas na wykonanie wydruku, który będzie taką etykietę wyróżniał spośród produktów konkurencji. Tradycyjnie zadruk etykiet samoprzylepnych wykonywany był metodą fleksograficzną. Jest to świetna metoda zapewniająca doskonałą jakość oraz ekonomikę produkcji, ale tylko i wyłącznie dla dużych nakładów produkcyjnych. Wiąże się to z koniecznością przygotowania płyt fotopolimerowych pod każdy indywidualny projekt etykiety. Taka konfiguracja powoduje, że już samo uruchomienie produkcji wiąże się z poniesieniem sporych kosztów. Alternatywą dla tego typu sytuacji jest zastosowanie cyfrowej metody druku etykiet. Metoda taka łączy wysoką jakość druku fleksograifcznego z brakiem konieczności poniesienia kosztów przygotowalni. Zdecydowanie kolejną zaletą druku cyfrowego etykiet samoprzylepnych jest możliwość personalizacji etykiet. W tej technologii, każda etykieta może być inna, a definicja zmiennych odbywa się na poziomie projektu.

Jeśli nie etykieta to co? Alternatywa w postaci grawerowania laserowego.

Niekiedy zamiast bardzo estetycznej etykiety wybierane są inne rozwiązania gwarantujące osiągnięcie ciekawego efektu na Twoim opakowaniu. Jedną z takich metod jest zastosowanie lasera do grawerowania. Grawerowanie w powierzchni opakowania sprawdza się szczególnie w przypadku opakowań szklanych na przykład opakowań na kosmetyki, czy alkohole. Wygrawerowana powierzchnia nadaje opakowaniu wyjątkowego rysu i oryginalności.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments