Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Avery Gagliano w Cavatina Hall. Nie tylko Chopin

Fot. Cavatinahall.pl

Melomani wprost nie mogą doczekać się recitalu amerykańskiej pianistki Avery Gagliano, ujmującej elegancją i subtelnością stylu. Poprzednie koncerty z przebojowego cyklu Cavatina Hall bowiem tylko rozbudzają ich oczekiwania.

29 maja w Cavatina Hall zaplanowano kolejne wielkie wydarzenie dla miłośników klasyki. Dzieła Bacha, Chopina, Szymanowskiego, Mozarta i Liszta zaprezentuje Avery Gagliano, zdobywczyni pierwszej nagrody i nagrody za najlepszy koncert na 10. National Chopin Piano Competition w 2020 r., która rozkochała w sobie publiczność także ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego.

W Bielsku-Białej wystąpi w ramach przebojowego cyklu „Nie tylko Chopin”, dzięki któremu usłyszeliśmy już dwóch finalistów ostatniego konkursu im. Fryderyka Chopina – Martina Garsię Garsię i Alexandra Gadjiewa oraz jedną z innych rewelacji – Hyuka Lee.

Co urzeka słuchaczy tego cyklu, to ukłon pianistów w stronę polskiej publiczności, przejawiający się wyjątkowym szacunkiem i bogactwem odgrywanych dzieł polskiego kompozytora, a także młodzieńczy zapał oraz mnogość interpretacji i stylów.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments