Wydarzenia Cieszyn

Awanse dwa, czyli kolejne zmiany w cieszyńskim garnizonie policji

Zastępca naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Cieszynie aspirant sztabowy Janusz Podżorski. Fot. KPP w Cieszynie

Kolejne zmiany na stanowiskach kierowniczych w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Rozkazy o powierzeniu obowiązków wręczone zostały nowemu zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach i zastępcy naczelnika prewencji Komendy Powiatowej Policji.

Komendant powiatowy policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach asp. szt. Leszkowi Krzywdzie. To policjant z ogromnym doświadczeniem zawodowym, które zbierał nie tylko w różnych wydziałach, ale również i krajach. Służbę w policji pełni od ponad 30 lat i posiada wykształcenie wyższe. Ukończył kurs podstawowy, kurs podoficerski o specjalności operacyjno-dochodzeniowej i dochodzeniowo-śledczej. Pełnił służbę na misjach pokojowych, uczestnicząc w nich w ramach polskiego kontyngentu policyjnego w Kosowie. Do jego głównych zadań należało wykonywanie czynności związanych z ochroną ludności cywilnej, jak również konwojowanie dygnitarzy i urzędników kosowskiej administracji państwowej. Służba pełniona była na terenach, gdzie istniały konflikty narodowościowe, etniczne i religijne, w warunkach permanentnego zagrożenia życia i zdrowia. Za udział w wymienionych misjach został odznaczony medalem „In the Service of Peace”. Do dnia powierzenia obowiązków zastępcy komendanta swoje obowiązki służbowe wykonywał w wydziale kryminalnym, prowadząc czynności dochodzeniowo-śledcze, w głównej mierze związane ze zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu oraz przestępczości narkotykowej. Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu zawodowemu przyczynił się do ustalenia sprawców wielu przestępstw na terenie powiatu cieszyńskiego. Podczas długoletniej służby dał się poznać jako osoba kompetentna, obowiązkowa i doskonale radząca sobie w wykonywaniu powierzonych obowiązków w sytuacjach stresowych i pod presją czasu, a także służącą innym swoim doświadczeniem.

Zastępca komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach, asp. szt. Leszek Krzywda. Fot. z archiwum KPP w Cieszynie

Zastępcą naczelnika prewencji KPP w Cieszynie został natomiast asp. szt. Janusz Podżorski, który służy w policji od ponad 28 lat i od samego początku jest związany z pionem prewencji. Swoją karierę rozpoczynał w 1993 roku w patrolu interwencyjnym wiślańskiego komisariatu. Tam pokonywał też kolejne szczeble w służbie, awansując na stanowiska dzielnicowego, a później dyżurnego Komisariatu Policji w Wiśle. W 2017 roku, w związku z wzorowym wypełnianiem obowiązków dyżurnego komisariatu, został awansowany i mianowany dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Pełnienie służby na tym stanowisku wymaga dużej wiedzy i doświadczenia – to między innymi odbieranie dziesiątek zgłoszeń dziennie, dyslokowanie patroli do poszczególnych zdarzeń, podejmowanie najważniejszych służbowych decyzji czy sprawowanie nadzoru nad osobami doprowadzanymi do wytrzeźwienia i wiele innych czynności. To właśnie od dyżurnego w dużej mierze zależy szybkość reakcji na popełniane wykroczenia czy przestępstwa, to na jego barkach spoczywa wielka odpowiedzialność. Asp. szt. Janusz Podżorski, będąc częścią zespołu dyżurnych powiatowych, pełnił często służbę jako ,,komendant po godzinach”, bo tak również mówi się o dyżurnym, który podczas nieobecności kierownictwa przejmuje na swoje barki ciężar podejmowania najważniejszych decyzji. Doświadczenie blisko trzydziestu lat służby w prewencji na pewno będzie przydatne na nowo zajmowanym stanowisku.

Obejmując stanowiska, nowi zastępcy podziękowali za wyróżnienie. Zobowiązali się jednocześnie do dbania o dobre relacje ze współpracownikami oraz do wytężonej pracy na rzecz kierowanych jednostek, w tym służby dla bezpieczeństwa mieszkańców.

O wcześniejszych zmianach pisaliśmy tutaj.

 

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments