Awaria prądu, czerwona kartka i sześć goli. Podbeskidzie wygrywa w Olsztynie

Podbeskidzie pokonało na wyjeździe Stomil Olsztyn i powróciło do strefy barażowej w ligowej tabeli. Mecz rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem z powodu awarii prądu i konieczności uruchomienia agregatu.

Na murawie w Olsztynie początek spotkania należał do gości. Dziewięć minut po rozpoczęciu gry Podbeskidzie prowadziło już 2:0 po dwóch golach Kamila Bilińskiego. Kilka minut później prowadzenie podwyższył Giorgio Merebashvili i wydawało się, że „Górale” kontrolują spotkanie.

Wtedy do odrabiania strat wziął się Stomil. Najpierw kontrę gospodarzy wykorzystał Łukasz Moneta, a po chwili błąd Michała Janota na wysokości własnego pola karnego wykorzystał Karol Żwir. Po zmianie stron przebieg gry kontrolowali już zespół trenera Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego. Efektem tego był gol zdobyty przez Jakuba Bierońskiego. Gospodarze spotkanie kończyli w 10 po czerwonej kartce Żwira.

Stomil Olsztyn – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:4 (2:3)
Bramki: Moneta (26’), Żwir (34’) – Biliński (4’, 9’), Merebashvili (23’), Bieroński (66’)

Podbeskidzie: Polacek – Wypych, Rodriguez, Kowalski-Haberek – Bonifacio, Janota (46. Bieroński), Frelek, Goku (46. Gach), Merebasvhili (69. Roginić), Milasius (77. Wełniak) – Biliński (90. Polkowski).