Porady i inspiracje

Biurko z elektryczną regulacją niezastąpione w pracy hybrydowej

Według statystyk, aż 85 proc. pracodawców wylicza same korzyści wynikające z pracy hybrydowej. Ten system wykonywania obowiązków zawodowych jest również chwalony przez pracowników. Choć w tej sytuacji przebywają oni znacznie mniej czasu w firmie, wyposażenie biurowe nadal jest im potrzebne. Praca bez biurka byłaby nieefektywna. Jakie biurko do pracy hybrydowej będzie najlepsze?

Biurko z elektrycznie regulowanym blatem od Umstahl

Pracownik biurowy spędza przy biurku około 7 godzin dziennie. Nawet jeśli wykonuje pracę w domu, w końcu prędzej czy później musi wywiązać się z powierzonych obowiązków, w związku z czym do tego biurka na dłuższy czas siada. Ważne jest wobec tego, aby miejsce pracy było ergonomiczne. Korzystnym rozwiązaniem jest biurko z regulacją wysokości.

Mebel ten pełni wiele funkcji. Może służyć jako:

  • indywidualne stanowisko pracy,
  • miejsce do pracy na siedząco i stojąco.

Dobrze wybrane elektryczne biurko poprawia naturalną postawę ciała i polepsza koncentrację. Mebel umożliwia pracę na stojąco, a ta pozycja wpływa na wzrost energii i spadek efektu rozleniwienia. Pozwala też na redukcję czasu siedzącego trybu życia, co korzystnie wpływa na zdrowie. Zmiana pozycji z siedzącej na stojącą i na odwrót, poprawia pracę serca i ukrwienia całego ciała.

Ergonomia i dostosowanie do Twojego wzrostu

Tworząc miejsce pracy w zaciszu własnego domu, można ewentualnie wykorzystać meble, które już się w nim znajdują. Zagospodarować pod ten cel stół w jadalni czy biurko w dziecięcym pokoju. Można też zaopatrzyć się w najtańszy mebel dostępny w najbliższym dyskoncie. Jednak ergonomia ma duże znaczenie w pracy, a możliwość dostosowania wysokości blatu do wzrostu użytkownika, generuje same korzyści w odniesieniu do stanu zdrowia, samopoczucia, jak i efektywności pracy. Stąd zrodził się pomysł na biurko z regulacją wysokości, wyposażone w mechanizm pozwalający na płynne podnoszenie i opuszczanie blatu. Niejeden model dostępny w ofercie Umstahl posiada funkcję zapamiętywania 4 pozycji wysokości. Ma także funkcję zwaną systemem antykolizyjnym z możliwością ustawienia czułości. Z jednej strony chroni blat przed uszkodzeniem, a z drugiej zaś eliminuje ryzyko zniszczenia przedmiotów, które znajdują się pod biurkiem i nad nim. Dzięki tej opcji wprawiony w ruch blat, zatrzymuje się, gdy wyczuwa przeszkodę. Regulacja sprawia, że biurko elektryczne służy do użytku w pozycji siedzącej i stojącej. Błyskawicznie dostosuje się do indywidualnych potrzeb, np. do wzrostu użytkownika. Opcjonalnie mebel ten mogą użytkować również inni członkowie rodziny, w tym dzieci. Jeśli więc ktoś zdecyduje się na powrót do pracy stacjonarnej, biurko wciąż będzie przydatne.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daniela
Daniela
26 dni temu

Mam wygodne krzesło u siebie w gabinecie. 🙂 Praca zdalna mi służy. Nawet szef mi dał podwyżkę, bo dobre osiągnięcia mam i kupiłam sobie irobota i inne przedmioty, które ułatwiają mi domowe obowiazki. 🙂