Porady i inspiracje

Jak zaoszczędzić na remoncie ?

Remont domu lub mieszkania, niezależnie od jego powierzchni, wiąże się z dużymi kosztami. Na szczęście jest kilka sposobów, które pozwalają zaoszczędzić nawet większą sumę pieniędzy. Wśród nich można wyróżnić rozsądne wybieranie tańszych zamienników sprzętu AGD i mebli, a także paneli i płytek. Dużym kosztem zawsze jest nie tylko zakup potrzebnych elementów, ale także robocizna. Dużo można zyskać, decydując się na wykonanie części prac samodzielnie. Jest to możliwe nawet dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w remontach. Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na remoncie? Zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz wiele praktycznych porad i cennych wskazówek, dotyczących remontowania domów i mieszkań.

1. Jak zaoszczędzić na remoncie?

2. Ograniczenie kosztów remontu

3. Kilka nieskomplikowanych prac wykonanych samodzielnie daje duże korzyści

Jak zaoszczędzić na remoncie?

Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na remoncie domu lub mieszkania? Dobrym pomysłem jest wykonanie części prac samodzielnie. Pozwala to zostawić w kieszeni sporą sumkę. Nie wszystkie prace można wykonać samodzielnie – do niektóre wymagają specjalistycznych narzędzi. W takim przypadku trudno poradzić sobie bez kompetentnych fachowców. Niektóre narzędzia, takie jak na przykład pilarka łańcuchowa elektryczna Makita można nabyć i wykorzystywać przy różnych okazjach. Należy pamiętać, że narzędzia to nie wszystko. O kompetencji fachowców świadczy też fakt posiadania pewnych umiejętności, niezbędnych do wykonania najbardziej skomplikowanych działań. Wybierając ekipę, warto wycenić usługi w kilku miejscach. Można skorzystać także z internetowych porównywarek cen, które dają dość szeroki ogląd na rynek remontowy. Porównywanie cen robocizny pozwala zaoszczędzić kilkanaście złotych na metrze kwadratowym, co finalnie daje spore oszczędności. Narzędziem, które często się przydaje jest także klucz udarowy Stanley.

Ograniczenie kosztów remontu

Jak jeszcze można ograniczyć koszty remontu? Szukają okazji i promocji w sklepach. To proste: jeśli robimy spore zamówienia materiałów, możemy liczyć na rabaty i obniżki. Sklepy w takich sytuacjach chętniej negocjują ceny. Warto porozmawiać w pobliskich sklepach budowlanych. Kolejna rada brzmi: szukaj tańszych zamienników. Wiele rzeczy można znaleźć w lepszej cenie, jeśli nie są markowe. Większość dużych marketów budowlanych posiada tańsze linie produktów. Warto szukać w promocji produktów takich jak na przykład klucz dynamometryczny king tony.

Kilka nieskomplikowanych prac wykonanych samodzielnie daje duże korzyści

Samodzielne wykonywanie nawet drobnych spraw remontowych daje duże pole do oszczędności. To samo tyczy się prac ogrodowych. W tej sytuacji niezbędne są przydatne narzędzia, takie jak nożyce do żywopłotu akumulatorowe Makita.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Igor
Igor
1 rok temu

Nie oszukujmy się – teraz wszystko jest mega drogie. Dlatego ja postanowiłem, że sam ogarnę położenie cegły na ścianę. Żona już dawno sobie upatrzyła w Ceglanym Renesansie no i jest! Wszystko się udało bez fachowców