Błyskawica poraziła chybian

Bardzo dobre spotkanie obejrzeli kibice, którzy w sobotnie popołudnie zasiedli na trybunach boiska w Drogomyślu. Miejscowa Błyskawica pokonała w derbach powiatu Cukrownika Chybie 3:1 i awansowała na pozycję wicelidera okręgówki.

Gospodarze od początku meczu rzucili się do ataku i już w 10. minucie prowadzili 1:0. Rafał Dziadek rzucił piłkę z autu w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Łukasz Halama i skierował ją do siatki. Kolejne natarcia Błyskawicy w pierwszej połowie nie przyniosły efektu bramkowego, podobnie jak nieliczne próby Cukrownika.

Po przerwie tempo meczu wzrosło i padło więcej goli. W 55. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Łukasz Halama, pewnie egzekwując rzut karny, a gdy w 72. minucie trzeciego gola dla miejscowych zdobył Krzysztof Koczur, wydawało się, że goście są już na deskach. “Cukrownicy” walczyli jednak do końca o korzystny wynik. W 79. minucie z rzutu wolnego celnie przymierzył Rafał Szczygielski, a w końcówce meczu przyjezdni stworzyli kilka groźnych sytuacji, które mogli zamienić na bramkę. Tak się jednak nie stało i trzy punkty, na które Błyskawica zasłużyła, zostały w Drogomyślu.