Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-B.: Buldożery w komendzie

Fot. Marcin Płużek

Rozpoczęła się rozbiórka zabudowań po byłej Komendzie Miejskiej Policji przy ulicy Rychlińskiego w Bielsku-Białej. Na początek wyburzane są obiekty pomocnicze położone na tyłach głównego gmachu.

Wszytko ma zakończyć się w połowie grudnia, po czym teren zostanie przygotowany pod budowę placu postojowego.
Wykonawcą jest firma z Jaworzna, której oferta przetargowa okazała się najbardziej korzystna dla gminy. Koszt rozbiórki zabudowań oraz zniwelowania i utwardzenia terenu pod przyszły parking wyniesie około pół miliona złotych.

Budynek przy Rychlińskiego służył policjantom (wcześniej milicjantom) z górą od 40 lat. W maju mundurowi przeprowadzili się do nowoczesnego dużego gmachu wybudowanego na ich potrzeby przy ulicy Wapiennej. Działka przy Rychlińskiego została wtedy przekazana miastu (wcześniej gmina przekazała policji teren przy ulicy Wapiennej pod budowę nowej komendy). Ratusz od początku zakładał, że powstanie tam duży parking na potrzeby pobliskiego Stadionu Miejskiego. Ma być oddany do użytku do maja przyszłego roku jeszcze przed Mistrzostwami  Świata w Piłce Nożnej drużyn do lat 20. Bielski stadion będzie jedną z sześciu aren w Polsce, na których zmagać się będą wtedy młodzi piłkarze.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy W
Jerzy W
4 lat temu

Przynajmniej kibice w dniu 19listopada 2018 roku mogą zobaczyć buldożery po byłej Komendzie Miejskiej Policji w B-B .Proszę pisać poprawnie redaktorze Według mnie lepiej się spisują barany na pastwisku .

Maćko
Maćko
4 lat temu
Reply to  Jerzy W

A ty nie bądz cwaniak!!!!