Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

„Babiogórska Jesień” w Zawoi – WIDEO

Fot. Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

Już w najbliższy weekend warto wybrać się do Zawoi na „37. Babiogórską Jesień”. To jedna z największych imprez w naszym regionie!

Jak informuje Babiogórskie Centrum Kultury z Zawoi tegoroczna „Babiogórska Jesień” potrwa od piątku do niedzieli (od 17 do 19 września).

Rozpoczniemy od konferencji naukowej będącej kontynuacja rozważań z 2020 roku poświęconym szerokiemu zagadnieniu jakim jest rola kobiet w historii, tradycji i kulturze regionu podbabiogórskiego w szerokim, kształtującym jego specyfikę, kontekście gór: Beskidów a nawet Karpat. W tym samym dniu zapraszamy także na wernisaż poplenerowej wystawy tkackiej. Natomiast sobota i niedziela przepełnione będą muzyką folklorystyczną i folkową, tańcem, pokazami oraz animacjami związanymi z kulturą ludową Górali Babiogórskich. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy m.in. takich artystów jak Trebunie-Tutki & Gooral, Potock, Kamil Kołodziejczyk BAND czy zespół Czeremszyna. Jak co roku na terenie festiwalu odbywać się będą Targi Sztuki i Rękodzieła Ludowego, pokazy rękodzielnicze, pokaz „Na szałasie, a także mnóstwo innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie także widowiska Redyku i podziału owiec, od którego rozpoczniemy sobotnie popołudnie – zachęcają organizatorzy.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments