Wydarzenia Wadowice

Bachowice: Na nowo oznakowali ulice

Fot. UG w Spytkowicach

Tablice z nazwami ulic w doskonały sposób poprawiają poruszanie się po określonej miejscowości. Dzięki nim wiemy, gdzie znajdujemy się w danym momencie i możemy sprawdzić, jak daleko jeszcze do celu. Ostatnio nowe, bardziej czytelne i ujednolicone oznakowanie dróg pojawiło się w Bachowicach.

Decyzją wójta Spytkowic Mariusza Krystiana ponad trzy lata temu rozpoczęto na terenie tej gminy wymianę istniejących tablic z nazwami ulic. Niebieskie oznakowania zastępowane są tablicami w kolorze czerwono-granatowym, nawiązującym do kolorystyki herbu gminy. Tablice zawierają poza nazwą ulicy również nazwę miejscowości. Zmieniło się nie tylko wzornictwo i kolor, ale również sposób osadzania tablic w terenie. Dotychczas umieszczane były w większości na ogrodzeniach prywatnych posesji, a po zmianie wszystkie tablice znajdą się na przystosowanych do tego słupkach.

Jak do tej pory nowe oznaczenie ulic zostało zamontowane w Lipowej, Miejscu, Spytkowicach, a ostatnio także w Bachowicach. W najbliższych latach prace realizowane będą w pozostałych sołectwach.

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o