Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Bambusowy ręcznik dla niemowlaka. Czy to aby na pewno dobry wybór?

Słyszysz bambus, myślisz – gruba, zielona łodyga, którą z lubością konsumują uwielbiane przez wszystkich pandy. Owszem, to bardzo uniwersalny surowiec, wykorzystywany z powodzeniem chociażby w budownictwie. Ale żeby od razu tworzyć z niego ręczniki? I to jeszcze dla niemowląt? Kto to widział? A może… może to rzeczywiście ma sens?

Bambus jest dobry na wszystko?

Mówi się, że bambus może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie drewno z drzew leśnych. To niewątpliwie prawda, choć kryje się za nią spore niedopowiedzenie. Zastosowań dla bambusa jest bowiem znacznie więcej. Oprócz budownictwa sprawdza się także przy produkcji biopaliwa, węgla drzewnego, medykamentów i kosmetyków czy żywności. Z bambusa, co już pewnie wiesz, tworzy się również tkaniny, z tkanin ubrania, ręczniki, koce, otulacze dla niemowląt itd.

Warto wspomnieć, że jest to jedna z najszybciej rosnących roślin na świecie; w sprzyjających może osiągnąć dobowy wzrost na poziomie jednego metra (!). Uprawa bambusa nie wymaga stosowania groźnych dla środowiska pestycydów, a produkty tworzone na jego bazie są w stu procentach biodegradowalne. To jednak nie wszystkie atuty bambusa, ale o nich opowiemy już w odniesieniu do bambusowych ręczników dla niemowląt.

Włókno bambusowe to idealny materiał na ręcznik

Zacznijmy od pytania, jakie cechy ma idealny ręcznik dla niemowląt? Na pewno powinien pochłaniać wilgoć, gdy tylko zetknie się z mokrą skórą. A gdy już się z nią styka, nie może powodować podrażnień. Dobrze byłoby, gdyby szybko wysychał i nie straszył domowników przykrym zapachem po kilku dniach użytkowania. Co jeszcze? Niech nie gromadzi w sobie uciążliwych alergenów, szkodliwych bakterii i grzybów.

Tak się składa, że bambusowe ręczniki spełniają wszystkie te warunki.

Bambusowe ręczniki – co kryje się z ich fenomenem?

Pierwszym argumentem przemawiającym za zakupem bambusowego ręcznika dla niemowlaka jest jego higroskopijność. W porównaniu to ręczników bawełnianych bambusowe pochłaniają wilgoć nawet cztery razy efektywniej, a struktura włókna bambusowego sprawia, że same schną w mgnieniu oka.

Tkaniny bambusowe charakteryzują się zadziwiającymi właściwościami antybakteryjnymi i przeciwgrzybiczymi. Jeśli wierzyć przeprowadzonym badaniom, bambus sam „oczyszcza się” z bakterii, eliminując prawie 70% z nich. I nawet dziesiątki prań w pralce nie są w stanie tego zmienić. Co ciekawe, efektów tego nie trzeba badać pod mikroskopem. Wystarczy porównać zapach ręcznika bambusowego po tygodniu używania i porównać go z zapachem wydzielanym na przykład przez ręcznik bawełniany. Tkaniny bambusowe są w zasadzie bezwonne.

Kolejny atut bambusa docenią mamy niemowląt i dzieci borykających się z różnymi alergiami. Ręczniki wykonane z włókna bambusowego nie przyciągają kurzy, roztoczy i innych alergenów. Mało tego, są w stu procentach bezpieczne dla skóry, dlatego tak świetnie sprawdzają się w odniesieniu do niemowląt.

więcej bambusowych produktów znajdziesz w sklepie QbanaMama.pl

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments