Wydarzenia Bielsko-Biała

Barwny korowód przeszedł ulicami miasta. Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego w Bielsku-Białej ZDJĘCIA

Dziś w Bielsku-Białej świętowano Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego połączone z obchodami Dnia Dziecka. Kolorowy korowód złożony z uczniów bielskich szkół przeszedł ulicami miasta. Wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo atrakcji.

W Bielsku-Białej odbywały się dzisiaj Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Fundacja na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowała mnóstwo atrakcji wspólnie ze służbami, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Dzieci miały okazję wsiąść do radiowozu, nauczyć się pierwszej pomocy oraz poznać przepisy drogowe.

Wydarzenie połączone było z obchodami Dnia Dziecka, dlatego też przygotowano wiele atrakcji. Jak co roku zorganizowano międzyszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, a barwny korowód przeszedł ulicami miasta. Udział licznie wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Jury oceniało nie tylko wiedzę, ale i przebrania. Nagrodami dla drużyn szkolnych, które zwyciężyły w konkursie i korowodzie, były tablice interaktywne, projektory i urządzenia wielofunkcyjne. Po rozdaniu nagród, na terenie Domu Żołnierza odbywały się kolejne atrakcje. Były koncerty, gry, zabawy i animacje.

Wydarzenie zorganizowała fundacja na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Współorganizatorami imprezy był 18 Batalion Powietrznodesantowy, Komendy Miejskie Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska i GOPR.

 

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Kto wznosił okrzyki Niech Żyje! ?