Wydarzenia Bielsko-Biała

Basen jak się patrzy

Fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Zakończyła się modernizacja basenu w Szkole Podstawowej nr 37 w Bielsku-Białej. Wczoraj gruntownie odnowiony obiekt oficjalnie zainaugurował działalność. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele bielskiego samorządu z prezydentem miasta Jarosławem Klimaszewskim na czele.

Trzydziestka siódemka na osiedlu Karpackim to jedna z największych szkół podstawowych w mieście. Jako jedna z nielicznych posiada własny basen pływacki. Jest to stosunkowo niewielki obiekt z niecką o wymiarach 5,95 m na 12,40 m i o głębokości 1 – 1,2 m. Stan techniczny basenu a zwłaszcza całego zaplecza socjalno-technicznego budził jednak już wiele do życzenia. Stąd też władze miasta od dłuższego czasu przymierzały się do jego remontu.
Prace ruszyły w maju tego roku i trwały do listopada. Inwestycja pochłonęła prawie 7 milionów złotych. Za te pieniądze udało się wykonać; na poziomie hali basenowej – szatnie (z nowymi szafkami zamykanymi na klucz), sanitariaty, WC oraz natryski. Natomiast w podziemiu urządzono nowe zaplecze magazynowe i technologiczne (filtry, stacja dezynfekująca wodę basenową, system wentylacyjny itp). Wyremontowano oczywiście też wnętrze samej hali basenowej. Inwestycja objęła również termomodernizację zewnętrznych ściany i stropu budynku basenowego oraz wymianę stolarki okiennej.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daria
Daria
2 miesięcy temu

U mnie znajomi ogarneli sobie basen w domu z berndorf wiec raz na jakiś czas ich odwiedzam przynajmniej za darmo i można się relaksować w ciszy i spokoju

może lepiej
może lepiej
2 miesięcy temu

W tytoń usunąć “się” i będzie patrzone okiem jaka

lepiej
lepiej
2 miesięcy temu
Reply to  może lepiej

jaki tytoń, w tytule