Wydarzenia Cieszyn

Biegówki: Dołącza Cieszyn i Brenna. Trasy gotowe

Fot: Rekreacyjna Trasa Biegowa FB

Kilka dni temu pisaliśmy o przygotowanych trasach do biegania na nartach, w Dzięgielowie i Wiśle. Potwierdzone są kolejne możliwości uprawiania tego typu sportu i rekreacji w powiecie cieszyńskim.

Jak informuje Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Cieszynie, specjalnie wyznaczone trasy biegowe czekają na wszystkich chętnych na boiskach “Pod Wałką”.

Wzorem poprzednich lat, na wyznaczonych traktach będzie można też biegać w Brennej Leśnicy. Z niedawnych informacji wynikało, że będzie to końcem bieżącego miesiąca, jednak finalnie – jak informuje Urząd Gminy Brenna – czynne są już od dziś.

Na samym końcu urokliwej doliny Leśnicy znajduje się raj dla fanów narciarstwa biegowego. Czekają na nich aż 4 trasy o różnym stopniu trudności, a każda z nich jest systematycznie ratrakowana. Swoich sił można spróbować zarówno w technice łyżwowej, jak i klasycznej.

Trasa 1: WYSOKI
Stopień trudności: łatwy
Długość: około 1,7 km

Trasa 2: WILCZY POTOK
Stopień trudności: średni
Długość: około 1,5 km

Trasa 3: SZPORÓWKA
Stopień trudności: średni
Długość: około 2,3 km

Trasa 4: BŁOTNY
Stopień trudności: średni
Długość: około 1 km

Kompleksowe przygotowanie i utrzymanie rekreacyjnej trasy narciarstwa biegowego jest finansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brennej na rok 2023. W pobliżu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu biegowego.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments