Sport Cieszyn

Basen w Skoczowie szykuje się do otwarcia. Będą obostrzenia

Fot. Z archiwum SOSiR

Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowuje się do uruchomienia basenów. Z krytej pływalni “Delfin” korzystać będzie można od 22 czerwca.

– Udostępnienie basenów będzie możliwe po spełnieniu wszystkich obostrzeń reżimu sanitarnego wprowadzonego dla pływalni przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego, ze względu na epidemię SARS-CoV-2. Na podstawie aktualnych wytycznych rozpoczęta została procedura uruchomienia pływalni. Proces ten jest złożony technologicznie, na co potrzeba odpowiedniej ilości czasu. Woda basenowa musi zostać odpowiednio przygotowana, uzdatniona i podgrzana. Próbki wody muszą zostać oddane do badań fizykochemicznych i bakteriologicznych. Badania wody wykonywane są przez akredytowane laboratorium pobierające próbki wody z niecek basenowych, stacji uzdatniania, wody z natrysków. Poza tym, przed otwarciem basenów muszą zostać zakończone prace remontowe – wyjaśnia Zbigniew Gil, dyrektor Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W pierwszej kolejności planowane jest udostępnienie basenów dla klientów indywidualnych, następnie dla nauki pływania i grup. Według aktualnych przepisów, na terenie basenu w Skoczowie może przebywać maksymalnie 70 osób, w tym maksymalnie po 4 osoby na tor (maksymalnie 32 osoby w wodzie).

Szczegółowe zasady wejścia na basen oraz sposób korzystania z basenu nie są jeszcze znane. Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapowiada, że przekaże je w najbliższym czasie. Obecnie na terenie pływalni „Delfin” czynne są już sauna, kręgielnia oraz korty.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments