Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice

Bazgrze, jak… radny. O sztuce wypełniania oświadczeń

Eksperci apelują: Pilnie potrzebne są zmiany w sposobie wypełniania oświadczeń majątkowych.

Przeglądając druki wypełnione przez osoby do tego zobowiązane trudno nie zgodzić się z tą sugestią. Możemy coś o tym powiedzieć, po publikacji w „Głosie” serii oświadczeń o stanie majątkowym samorządowców z gmin powiatu cieszyńskiego. Nie chodzi tylko o podawanie przez niektórych z nich niepełnych danych lub nawet zupełny ich brak, ale też o nieczytelne wypełnianie poszczególnych rubryk…

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru “Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.

google_news
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
abra kadabra
abra kadabra
4 lat temu

Polska jest zaściankiem i nim pozostanie,czy się to komuś podoba ,czy nie.Lata zapóźnień nie da się odrobić w jeden wiek.Jesteśmy mentalni spóźnieni jakieś 200 lat i nie widać światełka w tunelu.Ciemnotę widzę,ciemność ogromną.

maurycy
maurycy
4 lat temu

Czego oczekiwać po mentalnym zaścianku? Niewątpliwie wielu radnych do takiego się zalicza.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu
Reply to  maurycy

Takich zaścianków jest wiele. Spróbuj dyskutować z “wadzą”. Podstawa to nieprzyjmowanie argumentów przez większość. “Wadza” wie lepiej.

maurycy
maurycy
4 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Znamy temat… Możesz mieć niepodważalne argumenty, odwoływać się do zasad prawa, ustaw, koncepcji, na poszczególne autorytety etc. Radny wie lepiej i im bardziej starasz się udowodnić, tym bardziej śmieje ci się w twarz, i traktuje coraz bardziej z góry, i z większym poważaniem. Oczywiście, kiedy ten zostaje zaginany… przedstawia się jako ofiara czyjegoś “wymądrzania” i odpytywania. Oczywiście są również chwalebne wyjątki, niestety ze strony ilu kolegów/koleżanek otrzyma wsparcie??? Ewidentny mentalny zaścianek. Za to inaczej wygląda sprawa, jak proponowany jest interesik, wówczas zawsze znajdzie się czas, wpływy, znajomości etc.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu
Reply to  maurycy

Chyba uparliśmy się widzieć na czarno. A to fajni koledzy w nierozerwalnej grupie w kierunku głosowania jednomyślnego. Mając na względzie dobro naszej gminy – cokolwiek to znaczy.

maurycy
maurycy
4 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Powagę sytuacji i złośliwość losu stanowi fakt, iż zgodnie z założeniami/zasadami systemowymi, DOBRO GMINY określa właśnie RADA, składająca się z RADNYCH. Oczywiście w sporej mierze są ograniczeni aktami prawnymi, jednak mają jeszcze jakiś zakres swobody. Co ciekawe, na pytanie — co stanowi dobro gminy, gdzie jest ustalane? – zapytani radni odpowiadają MILCZENIEM lub twierdzą, że kumulatywne rozumiane “dobro”/”interes” poszczególnych mieszkańców, co stanowi odpowiedź błędną. Oj tak, radni, zwłaszcza w mniejszych samorządach, często tworzą klubik wzajemnej adoracji, niejednokrotnie z konotacjami od kołyski i przedszkola do miejsca wiecznego spoczynku. Niby ułatwiło się społeczeństwu wgląd w sesje rady (wcześniej, jeszcze parę lat temu… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Przecież za jakość oświadczeń jest odpowiedzialny też Przewodniczący Rady Gminy/Miasta, do którego są składane a później jeszcze Sekretarz Gminy/Miasta. Też dopuszczają takie oświadczenia.

Olo
Olo
4 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Niedbałe,lub nieczytelne wypełnienie druku oświadczenia,świadczy o wypełniającym,jak podchodzi do pracy jakiejkolwiek.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu
Reply to  Olo

Oczywiście ale w komentarzu jest “też”.